Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Narva-Jõesuu kogudus ei jää teenimata

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Merike Kütt.  Arhiiv.

Pärast õpetaja Ralf Alasoo surma läbi lahkumist tänavu augustis otsustas kirikuvalitsus määrata Narva-Jõesuu kogudust hooldajaõpetajana teenima Viru praostkonna vikaarõpetaja Merike Küti.

1. septembrist uues ametis Merike Kütt tunnistab Eesti Kirikule, et Viru praostkonna vikaarvaimulikuna ei tunne ta Narva-Jõesuu kogudust veel hästi. „Tänaseks on kaks teenistust, milles olen Narva-Jõesuu kogudusemajja rajatud kirikus osalenud. Minu jaoks oligi suurim probleem hooldajaõpetaja koha vastuvõtmisel, et ma ei tunne kogudust,“ räägib Kütt ja lisab, et seda viga püüab ta nüüd usinalt parandada ning esmamulje koguduse tuumikust on väga hea. „Tegemist on kogudusega, kes ise näeb hoolega vaeva püsti seismiseks. On rühm asjalikke naisi, kes ei oota abi mujalt, vaid korraldavad oma koguduse elu ise. See on muljet avaldav.“

Jõhvis elava ja Sillamäel kultuurikeskuses juhiabina töötav Merike Kütt tunnistas, et määravaks hooldajavaimuliku koha vastuvõtmisel oli küsimus, kuivõrd hea on bussiühendus: „Enamikku Viru praostkonna kogudustesse bussiga pühapäeval kohale ei jõua või siis ei saa sealt samal päeval ära ja vaimulikul peab olema isiklik sõiduauto. Narva-Jõesuu puhul seda muret ei ole. Talveperioodil saan sõita üle Narva, aga see ei ole probleem.“

Merike Kütt on sündinud 2. aprillil 1968 Elvas. Ordineeritud diakoniks 1999 ja preestriks 2000. Teeninud kaitseväekaplanina ning vanglate osakonna nõunik-peakaplanina. 

Esmaspäeval, 12. septembril peeti Narva-Jõesuus õpetaja Ralf Alasoo (15.10.1964–03.08.2022) mälestusteenistus, millest võtsid teiste seas osa vaimulikud, kes on Narva-Jõesuu kogudust teeninud – Peeter Kaldur, Avo Kiir ja Enn Salveste.

Liina Raudvassar