Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Narva-Jõesuus peeti kirikute ööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Narva-Jõesuu kogudusemaja juurde jõudnutele esines vaimulike paladega Albert Eher. Liina Piirisalu.

Hoolimata sellest, et üldiselt jäeti kirikute öö üle Eesti seoses pandeemiaga tänavu ära, peeti seda mitmes koguduses ometi traditsiooniks saanud kombel kutsuda inimesi kirikusse õhtusel ajal. 

5. juuni õhtul avas uksed Narva-Jõesuu kogudusemaja Koidu tn 19 hoones, kus oma kirikuhoone puudumisel peetakse ka jumalateenistusi. „Ka meie ääremaal teeme vahel toredaid asju,“ kirjutas Eesti Kirikule kogudusest Liina Piirisalu, kes sündmusest ülevaadet andes toonitas, et plaanitu läks kõigiti korda ning tõi nii koguduseliikmetele kui õhtu külalistele palju rõõmu.  

Kell 20 alustas kogudust teeniv õpetaja Ralf Alasoo sissejuhatavate sõnadega: „Kirik on koht, kuhu kogudus koguneb …“ Edasi tutvustas koguduse liige Tiiu Toom kogudusemaja ajalugu ning koguduse tegevusi, tema juhendamisel liiguti läbi kõik ruumid, saadi ülevaade pooleliolevatest töödest ning tulevikuplaanidest. 

Esimese korruse fuajees ootas kohvilaud, mille olid katnud Maie Goovard, Aime Saharova, Liina Piirsalu ja Veera Putan

Külas oli kohaliku koduloouurija Virve Orava tütar Marika Raudsoo, kes rääkis oma ema uurimustest ja selles majas tegutsenud koolijuhatajast, omavalitsus- ja pangandustegelasest Herman Kalmost, kelle 135. sünniaastapäev oli 7. juunil. Muusikalist meelelahutust pakkus Kalju seltsi naisansambel ning õues esitas trompetil tuntud vaimulikke palu Albert Eher. Toredal kombel õnnestus kokkutulijaid innustada ka ühislauluks.

Teada on, et kirikute öö raames tehti 5. juuni õhtul uksed huvilistele lahti ka Puhja ja Viljandi Pauluse kirikus.

Liina Raudvassar