Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Narva kogudus sai diakoni

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Hetk pärast ordinatsioonitalitust: pildil Urmas Karileet (vasakult), piiskop Tiit Salumäe, Ulvar Kullerkupp, Vladimir Batuhtin. 

Erakogu

8. märts oli Narva Maarja koguduses suurpäev. Kirikulistest tulvil Aleksandri kirikus ordineeris piiskop Tiit Salumäe, keda assisteerisid koguduse õpetaja Urmas Karileet ja abiõpetaja Vladimir Batuhtin, diakoniametisse Ulvar Kullerkupu. 1966. aastal sündinud Kullerkupp, kes töötab kaasomanikuna ettevõttes Hektolan, kaitses eelmisel aastal usuteaduse instituudis bakalaureusetöö teoloogias, sooritas pastoraalseminari juures diakonikoolituse ning jätkab magistriõpinguid sooviga jõuda preestriordinatsioonini. Diakonipraktika sooritas ta siinsamas Narvas mentor Urmas Karileedi juhendamisel.

Ordineerimiskõnes toonitas piiskop Salumäe, et kiriku ootused vaimulikele ei ole kahe tuhande aasta jooksul muutunud. „Sina, vend, alustad tööd Narva Maarja mitmekeelses koguduses ja sinu ülesanne on ehitada koguduseelu siin linnas,“ sõnas piiskop pühitsetavale.

Õp Karileet, kes lisaks Narva kogudusele teenib ka Käsmu ja Haljala kogudust, jagas Eesti Kirikule oma rõõmu: „Ulvari diakoniks ordineerimine hõlbustab minu igapäevaelu tunduvalt. Virumaa eri otstes asuvate koguduste teenimine on väljakutse, nüüd saan Narva koguduse teenimisel olulist tuge.“ 

„Narva on hea armas kogudus. On rõõm, et nad mu endale vaimulikuks kutsusid. Rõõmuga püüan endast anda kõik, et koguduslik elu edeneks. Soov on jätkata teoloogiaõpinguid. Võib loota, et preestriordinatsioonini jõudes on ka kirik, mille ülesehitusse ma olen innuga panustanud, valmis.“

Liina Raudvassar