Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nissi Maarja kogudus on uhke uue kiriku üle

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

6.–7. oktoobrini tähistati pidulikult Nissi Maarja kiriku pühitsemise 140. aastapäeva.

Imelise akustikaga ja võimsalt kõlava oreliga pühakoja ehitamist alustati 1871. a ja koda pühitseti 7. oktoobril 1873.
Enne jumalateenistust avaldasime austust lillede asetamise ja küünalde süütamisega surnuaias ja kirikuaias neile, kes on meie koguduse rahvast tões ja vaimus vaimulike, köstrite ja organistidena teeninud.
Kontserdi avasid võimsad orelihelid sõpruskoguduse organisti Juha Paukkeri esituses. Tervituse ja palve ütlesid juhatuse esimees Teet Lehtme ja õp Lea Jants-Ylönen.
Kaunilt kõlas puhkpillimuusika orkestrilt Nissi Trollid, mida juhatas Tõnu Sal-Saller. Sõpruskoguduse vaimuliku Hans Tuomineni ja organisti Juha Paukkeri laulud jõudsid inimeste südamesse. Imeliste lauludega rõõmustasid kuulajaid dirigent Marika Uusjärve juhitud Kabala kammerkoor, Riisipere kammerkoor dirigent Cätly Heina juhtimisel ning Riisipere laululaste ja lastevanemate segakoor Jaan Vaidla juhatamisel. Taas leidsid tee kodukirikusse imeliste häältega noored lauljad Keiti Roosimägi ja Ingrid Rabi. Kontserti jäi lõpetama ühislauluna meieisapalve.
Pühapäeval, 6. oktoobril kell 15 helisesid taas kirikukellad. Pidupäeva jumalateenistusel teenisid peapiiskop Andres Põder, kaitseväe emeriitpeakaplan Tõnis Nõmmik, koguduse õpetaja Lea Jants-Ylönen ning diakonid Peeter Krall Nõva kogudusest ja Kalle Kõiv Rapla kogudusest. Jumalateenistusel kõlasid mitmed õp Laine Villenthali tekstidele loodud laulud, mida esitasid Anu Kaljumäe ja koguduse organist Jaan Vaidla.
Koguduse lauluvara rikastamiseks valmis koostöös Martin Körberi Seltsiga Nissi koguduse oma lauluraamat.
Aastapäevaürituse korraldamiseks sai kogudus toetust LEADER-programmist, aga ka eraannetajatelt.
Evi Vendla