Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored käisid kristlikul suurüritusel Soomes

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Eesti noored Soomes. Erakogu.

Grupp Eesti noori osales 18.–20. novembrini Soomes kristlikul noortefestivalil „Maata Näkyvissä“. 

18. novembri hommikul asus Lõuna-Eestist teele kaks noori täis väikebussi. Nende sihiks oli jõuda Soome Turu linna. Tallinnas liitus nendega veel kaks väikebussitäit noori, kes kõik soovisid saada osa 18.–20. novembrini Turus toimunud Põhja-Euroopa suurimast kristlikust noortefestivalist nimega „Maata Näkyvissä“. 

Noortefestival sai alguse aastal 1984, mil ühe haiguse tõttu surnud Timo-nimelise noormehe sõbrad korraldasid talle mälestusaktuse, mis sisaldas kõike seda, mis Timole tähtis oli olnud: kristlikku noortemuusikat ja Jeesuse rõõmusõnumi kuulutamist. Timot hakati seejärel mälestama igal aastal ja tasapisi kasvaski sellest mälestusaktusest välja noortefestival Turu jäähallis, kuhu parimatel aastatel kogunes üle 10 000 noore. 

„Maata Näkyvissä“ festival on olnud viimasel kolmel aastakümnel Soome luteri kiriku noortetöö haripunkt ja oli seda sellel sügisel ka meie Lõuna-Eesti praostkondade noortetööle. Seekordsel festivalil osales umbes 5000 noort Soomest, Rootsist ja Eestist.

Tänavuse festivali teemaks oli valitud „Rõõmupäev“. Noored said kuulda head õpetust sellest, kust leida oma ellu see tõeline ja püsiv rõõm. Kõnesid pidasid nii Soome noored kui ka Ühendriikidest kutsutud peakõneleja Matt Popovitz. Viimane julgustas noori pidama kinni sellest, mis Jeesus on teinud ja õpetanud, ning leidma oma elule kinda põhja Jumala tõotustest. 

Päevad olid täis kontserte, piibliõpetusi ja töötubasid. Jumala suurtest tegudest kuulutasid kümned artistid eri muusikastiilides nii Soomest, Rootsist kui Inglismaalt. Misjonärid Olli Olenius ja Kirsi Vimpari rääkisid Soome noortele Eestist ja siin tehtavast noortetööst. Loodame, et paljud vastavad kutsele palvetada Eesti noorte eest ja et Jumal tegutseb ka siinsete noorte hulgas.

Meie noortele oli festival päris suur kogemus. Nad said kogeda, mida tähendab koguneda tuhandete teiste kristlastest noortega ja rõõmutseda Jeesuse nimes. Festivali ja selle muusika hea kvaliteet jätsid noortele sügava mulje ja keegi palus, et võiksime jääda sinna lausa nädalaks ajaks. Üks noor ütles bussis tagasiteel, et ta ei unusta kunagi neid kolme päeva. Kui sai küsitud, kas keegi on huvitatud tulema ka järgmisel aastal, oli vastus selge: Jah! 

Reis Soome „Maata Näkyvissä“ festivalile andis kindlasti paljudele Eesti noortele midagi, mis aitab neil kasvada inimesena ja kristlasena. Kui Jumal lubab, sõidame ka aasta pärast Turusse ja seda veel suurema pundiga kui seekord.

Olli Olenius,

Võru praostkonna noortejuht ja SLEY misjonär