Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored lauljad võtsid Viljandis mõõtu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba kuuendat aastat järjest toimus Viljandis frantsiskusepäevale pühendatud laste omaloominguliste laulude konkurss «Päikeselaul», korraldajaks Viljandi Jaani kogudus.

18. oktoobril kogunesid osavõtjad Pärimusmuusika Aita, et üksteisega mõõtu võtta. Laule oli kokku neliteist, neist kaheksa nooremas vanuserühmas 1.–4. klassini ning kuus vanemas vanuserühmas 5.–12. klassini. Neid hindas žürii koosseisus Kadri Hunt, Marko Tiitus, Maris Lend ja Eve All.
Osalejaid oli rohkelt Viljandist, kuid ka Viljandi maakonnast, Tartust ja Tallinnast. Mitmel aastal on kohal olnud Külliki Lauluaia laululapsed Tartust Külliki Levini juhendamisel. Eriti arvukalt, kaheksa lauluga, oli esindatud Viljandi muusikakool, mille õpilased Maarika Reimandi juhendamisel paistsid silma nii huvitavate laulude kui hea esituse poolest. Ka kõik autasud ja preemiad läksid tema õpilastele.
Eripreemia meeleolu kujundamise eest läks Maria Bianca Kiilerile laulu «Kui lambid kustuvad» eest. Huvitava kompositsiooni eripreemia sai Kiiri Katrin Vingisaar lauluga «Vana maja». Noorema vanuserühma võitis Taavi Reimanni kirjutatud ja esitatud laul «Loo loomine». Vanema vanuserühma võidulooks oli «Okasroosike», viisi autoriks Katrina Merily Reimand ja sõnade autoriks Marleen Kuusik. Grand prix’ saavutas nooremas vanuserühmas kandideerinud laul «Tähistaevas», mida esitasid autorid Emma Sepp ja Elinor Luik.
Selle aasta konkurss paistis silma ühtlase ja kõrge taseme poolest, kõik osalejad pääsesid esinema lõppkontserdile Viljandi Jaani kirikusse ning leidsid žürii poolt tunnustamist. Et lapsed leiaks innustust loomingust ning julgeksid ennast vabalt väljendada, selleks korraldame konkursi ka järgmisel aastal. Suled valmis!
Tuuliki Jürjo