Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored õpivad jumalasõna kuulutama

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

6.–7. novembril toimub Põltsamaal noorte liidri koolituse II etapp «Ava mu huuled».
Koolituse eesmärgiks on toetada koguduste noorsootööd, koolitades 15–25aastaseid noori laste- ja noortetöö abilisteks. Kolmel koolitusel omandavad noored vajalikud algteadmised ja oskused ning viivad läbi kuni kaks omaalgatuslikku laste- või noorteüritust ja saavad vastava tunnistuse.
Koolituse II etapis õpivad noored tundma koguduse noorsootöö eesmärki ja ülesannet misjonikäsust lähtuvalt teoorias ja praktikas. Jumalasõna kuulutamisest noorte seas räägitakse noorteõhtul «Musical mission», mis toimub Lääne-Nigula koguduse noorte ja Joel Reinaru eestvedamisel, aga samuti loengul «Minge ja tehke…» Eenok Haameri juhtimisel.
Praktilise tööna viivad noored läbi tänavaküsitluse, koostavad selle põhjal reportaaži ja strateegia, mille esitavad pressikonverentsil.
Kõnelemis- ja esinemisoskuse algteadmisi omandavad osalejad erinevaid tekste ja luuletusi harjutades. Koolitusel tutvustatakse erinevate palvehetkede ja jumalateenistuste läbiviimist laagris, mängude juhtimist jms.
Juhendajad ja lektorid on Eenok Haamer (fotol), Meelis Holsting, Marika Nugis, Sirje Ääremaa, Joel Reinaru ja Ulvi Uutar.
Koolituse esimene etapp toimus 23.–25. oktoobrini, kolmas etapp saab teoks 4.–6. detsembrini, siis keskendutakse suhtlemisoskuse arendamisele.
Soovijatel registreerida hiljemalt 4. novembriks, seni kehtib ka osalustasu soodustus 285 krooni. Hiljem registreerinutele on osalustasu 350 krooni.
Helistada telefonidel 776 9915, 522 3368 või 5557 8237 esmaspäevast kolmapäevani kl 9–14 ja neljapäevast reedeni kl 9–17 või kirjutada e-posti aadressil: ulvi73@hot.ee.
Osalustasu tasuda EELK Põltsamaa Niguliste Koguduse kontole SEBs 10022058811002 märksõnaga «koolitus II osalustasu» või sularahas kohapeal.
Info: www.allikal.com