Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored õppisid Taebla koolis tantsu, kunsti ja meediat

/ Autor: , / Rubriik: Uudised / Number:  /

Breik arendab painduvust ja rütmilist liikumist.
Helina Tamme

Kristlik tantsu ja kunsti koolituslaager «Life» oli sel suvel taas ühendatud Plussi meedialaagriga.

Ühine noortelaager toimus juba kolmandat aastat, seekord Taebla gümnaasiumis.
Soovijad said õppida Ain Varese juhendamisel erinevaid maalimistehnikaid, arendada painduvust ja rütmilist liikumist Carl Heinrich Pruuni breigi õpitoas või tegelda meeliülendava ülistustantsuga Jane Raidma eestvedamisel. Meedialaagris valmisid aga piibliteemalised lühifilmid koostöös külalistega Soomest.
Breigi töötoas osalenud Lisette Ulla arvates oli grupi õhkkond elav, juhendaja motiveeriv ja kiidusõnu jagav. «Breik on just minu tants, millega Jumalat ülistada ning lülitada end siit maailmast välja ja olla ainult koos Jumalaga.»
Hanna Toots osales ülistustantsu töötoas. «Seal oli 100% tunda Püha Vaimu ligiolu. Ülistasime Jumalat improviseerides, mis tähendab, et igal liigutusel oli mingi tähendus. Enne tantsima hakkamist panime sammud ja liigutused kirja. Siis hakkasime neid teiste grupi liikmetega omavahel kokku sobitama. See oli lahe!»
Laagri korraldusrühma kuulusid Eesti koguduste noored Signe Reinaru eestvedamisel. Laagri korraldamise mõte tuli Signel Soomest, kus ta viie aasta eest sarnases laagris oli. «Sealt sain mõtte, et meilgi võiks niisugune laager olla. Mõne aasta mõte küpses ja otsis inimesi, kes ideega kaasa tuleksid.»
Peale töötubade toimusid vaimuliku sisuga hommiku- ja õhtuprogrammid, kus kõnelesid Joel Reinaru, Ain Vares ja Elina Kivinukk ning sai laulda. Reedene päev oli põnev seetõttu, et ühe töötoa asemel pakuti vahetustöötuba ehk sai poolteist tundi proovida midagi täiesti teisest valdkonnast. Aega jäi ka üksteisega tutvumiseks ja lauamängudeks.
Kaunite kunstide õpitubades nähtud vaev kulmineerus kontserdiga laupäeval, kui laagrilised oma loominguga Taebla kooli saalis üles astusid. Kogu laagri teemaks oli Iisraeli rahva rännak läbi kõrbe. Kontserdil nähtud tantsud ja filmid käsitlesidki põgenemist Egiptusest, Punase mere ületamist, rahva nurinat veepuuduse pärast, kuldvasika tegemist, Jumala viha rahva üle ning lõpuks andeks­andmist.
Oli tõesti hämmastav näha, mida noored on võimelised looma vaid mõne päeva jooksul.
Triin-Mary Raudkivi
Lydia Kurus