Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noortefestival JäPe ühendab noori

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

JäPe raadio tegijad: The Last Weekendi bändi poisid Markus ja Miikael Haamer ning Rando Oja. Sirli Lend

Igal suvel toimuv kristlik noortefestival JäPe toimus sel aastal väikeses ja armsaks saanud Pilistveres 9.–12. juulil teemaga «Siin ma olen».

Festivalil osales ametlikult 170 noort, kuid oli neidki, kes tulid aeg-ajalt kaema, mida põnevat tehakse. Kogu laagri jooksul oli noortel võimalus leida uusi tuttavaid ning jutustada vanade sõpradega, kes üle Eesti kokku olid tulnud. Noortelaagrile kohaselt oli ka palju muusikat ja liikumist. Kuigi ilm oli sel ajal pisut sombune, ei vähendanud see ürituse kvaliteeti ning igas päevas leidus ka killuke päikest, mida täiel hingel nauditi.

Läbivalt muusikas
Igal hommikul äratas ja virgutas ka kõige kangema unega noored ärkvele väga rütmikas ja humoorikas hommikuvõimlemine, millega anti päevale energiarohke algus. Kaks korda päevas oli noortel võimalus end avada ja oma kogemusi jagada väikerühmades, mis olid festivali ajal osalejale justkui vaimseks koduks.
Muidugi ei puudunud JäPelt ka rühmatööd, kus sai tantsida, uurida auto mehaanikat, teha meediatööd ning vestlusrühmades õppida paremini tundma Jumalat. Kaasahaaravat muusikat pakkusid esimesel õhtul Põltsamaa poistebänd The Last Week­end ning teisel õhtul muusikamaagiat tegev Trio Comodo. Kontserdid olid erineva stiiliga, kuid mõlema puhul oli näha noorte säravat kaasaelamist ja rõõmsaid emotsioone.
Kogu päeva elevuse sai maandada õhtupalvustel Pilistvere kirikus, kus olid samuti muusikat pakkuvad külalised, näiteks Marek Sadam ning Pauluse noorteansambel. Muidugi jätkas pärast seda veel öökohvik ja JäPe raadio, mida sel aastal juhtis igal õhtul erinev vahva trio.

Mõttetegevust
Erilisemad programmiosad JäPelt on traditsiooniline Vembu-Tembu turg ja vabalava. Misjonieesmärgilisel Vembu-Tembu turul koguti raha MTÜ-le Isata Laste Heaks. Vihmast ilma trotsides mõtlesid osalejad välja väga palju huvitavaid tegevusi, näiteks rahapesu või viis minutit hingerahu. Kokku koguti 502 eurot.
Vabalaval said soovijad üles astuda oma erinevate annetega: pillimängu, tantsu, laulmise või muuga. Osalejaid oli palju ja aktiivsed kaasaelajad julgustasid neid.
Õhtu meelejäävaim esitlus oli JäPe õhtujuhi Robert Bunderi lõbus sketš oma poliitilise valimiskava ja -lubaduste kohta. See esitlus ajas kõiki naerma ning oleks seda teinud ka kõige kangema poliitilise vaatega isikuga.
Kogu üritus oli äärmiselt meeldejääv ning suur heameel oli näha, et tegevustes ja juhtimises kasutatakse igal aastal aina rohkem uusi noori. Rõõmus oli kogeda noorte entusiasmi ja tahtmist tegutseda.
Muidugi võib kindel olla, et üks, mida sellest laagrist ei unustata, on Kristjan Luhametsa väga huvitavad ja noortepärased mini-piiblitunnid, sest ega iga päev ei näe inimest õpetusi jagamas majauksesuurust rekvisiiti kasutades.
Järgmisel aastal toimub JäPe festival esimest korda Järva-Jaanis. Üritusega saab kursis olla kodulehe www.jape.ee vahendusel.
Kristi Tüvi