Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noortejuhid Piiblist ja palvest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Madis Kask jutlustas Rannamõisa kirikus.
Joel Reinaru

Aprillikuu viimasel nädalavahetusel toimus Rannamõisa kogudusemajas EELK noortejuhtide seminar.

Tegemist on EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse ning EELK Misjonikeskuse koostöös valminud kaheaastase prog­rammiga, mis toob kokku noori, kellel on juba pikem noortetöö tegemise kogemus, nendega, kes alles mõtlevad, et võiks alustada tööd noortegrupiga oma koguduse juures. Seminari kokkusaamised on jagatud kahe aasta peale kokku neljaks nädalavahetuseks. Sel korral oli teemaks Piibel ja palve.
Mul on olnud eesõigus juhtida seda seminari toimkonda juba kolm aastat ning oleme saanud näha, mida Jumal teeb noorte inimeste elus ja nende elu kaudu. Mõeldes tagasi esimesele aastale meenub, et põhiline küsimus oli see, mida noorteõhtul võiks teha ja kuidas sinna noori saada. See aga on muutunud ja nüüd tahetakse aina rohkem koos palvetada, uurida Piiblit ja paremini Jeesust tundma õppida. Südametes on tekkinud nälg Jumala sõna ja elava suhte järgi Jee­susega.
Laupäeva õhtul sõitsime kogu kambaga (u 30 noort) Rannamõisast Nõmme Lunastaja kirikusse. Seal toimus ülistusõhtu „Isa juurde“, mille eesmärk oli lihtsalt ülistada Jumalat ja võtta aega palveks. Jeesus puudutas seal paljusid ning andis noortele ilmutusi, palve vastuseid ja juhtnööre, kuidas elus edasi liikuda. Väga paljud tulid eestpalvele ja mitmed, kes tundsid, et Jeesus on kuidagi uuesti sinna südame uksest väljapoole sattunud, soovisid ta oma ellu tagasi kutsuda.
Kogu seda asja vaadates tunnen, et nüüd on Jeesuse aeg. Mitmed küll teavad Jeesusest, aga neis on tekkinud igatsus teda tundma õppida.
Pühapäeval lõppes kokkusaamine Rannamõisa kirikus noorteteenistusega, mis ühiselt ette valmistati. Ülestõstva ja julgustava jutluse pidas koguduse noortejuht Madis Kask.
Järgmine seminari kokkusaamine toimub 26.–28. oktoobril, rohkem infot saab kodulehelt www.lny.ee.
Joel Reinaru,
NJS toimkonna juht,
EELK Misjonikeskus