Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noortejuhtide seminar lõi ühenduse koguduste vahel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Meeskonnatöö toimimist sai harjutada õuemängude ajal. Joel Reinaru

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus korraldab kaks korda aastas noortejuhtide seminare.

Kevadel ja sügisel saavad Rannamõisa kogudusemajas terveks nädalavahetuseks kokku noored, kes juba oma koguduses noortetööd juhivad, ja ka need, kes soovivad omandada teadmisi noortejuhiks olemise vallas, et neid tulevikus rakendada.
Oktoobri- ja novembrikuu vahetusel toimus väga huvitav, hariv ja lõbus seminar teemal «Meeskond». Kohal oli taas suurepärane seltskond noortejuhte üle kogu Eesti Hiiumaast Tartumaani.
Reedel alustati õhtut tavapärase Rannamõisa noortekaga, mis liideti seminari sisse. Helina Voogne kõneles vaimulikust mentorlusest. Õhtu jätkus peamiselt vahvate tuttavaks saamist soosivate mängudega. Päev lõpetati rahulikult õhtupalvusega kirikus ning pärast seda sai veel omavahel lauamänge mängides vestelda.
Laupäeva hommik algas Helen Kuldkepi juhitud piiblikümblusega. Hiljem sai osaleda Pilistvere pastori ja noortejuhi Hermann Kalmuse juhitud seminaril «Meeskonna moodustamine ja dünaamika». Meeskonnatöö toimimist harjutati õuemängude ajal. Päeva teises pooles sai meeskonna juhtimisest kuulda veel Titta Hämäläineni tarkuseteri.
Seejärel sai iga koguduse noortejuht loosiga valida eestpalvekoguduse teiste esindatud koguduste seast. Kuni järgmise seminarini saab selle koguduse noortetöö eest palvetada ja neid näiteks külastada, kuniks loositakse uus kogudus. Laupäeva õhtu lõppes Taizé palvusega ning hilisõhtul vaadati filmi Martin Lutheri elust. Seminarile pandi punkt pühapäevase jumalateenistusega Rannamõisa kirikus.
Hageri kogudusest pärit noor ja loodetavasti tulevane Jüri koguduse noortejuht Hannamari tuli seminarile esimest korda ja suurte ootustega. Sealt lahkus ta väga positiivsete muljetega: «Sain teada teiste koguduste noortetööde kohta ja uusi tuttavaid, kes on valmis mind tulevikus noorte juhtimisel aitama. Noortejuhtide seminar on koht, kuhu lihtsalt peab minema. Sealt saab toetust, tuge ja julgustust teistelt noortejuhtidelt ja kindlasti inspiratsiooni edaspidiseks noorsootööks.»
Järgmine seminar toimub tuleva aasta aprillis. Kõik, kes seminarist huvitatud, on oodatud.
Anette Elken