Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nõustajad kogunesid omavahel nõu jagama

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Kogemust, et ühe eriala ning tegevusvaldkonna esindajatel on hea silmast silma kokku saada, jagasid kõik nõustamisametis olijad, kes suviseks supervisiooniks Tallinnas kohtusid. Erakogu

Eesti Diakoonia peretöö valdkonna nõustajad kogunesid 25. augustil kirikuvalitsuse saali supervisioonile, mida viis läbi hingehoidjast õpetaja Naatan Haamer.

„Meie laiemaks eesmärgiks on ikka perede ja laste heaolu suurendamine ja elukvaliteedi tõstmine,“ toonitab Keili Rander Eesti Diakoonia missiooni avades. Peretöö valdkonna nõupäeva korraldajana on ta valmis Eesti Kirikule päevast lühikokkuvõtet tegema. Ta selgitab, et valdkonna nõustajad püüavad supervisiooniks kohtuda aastas neli korda, aga tänavu ollakse siiski koos esimest korda, kuid on lootus korraldada veel üks supervisioon. 

„Mõte on jagada üksteisega oma raskemaid lugusid. Analüüsime neid ja püüame ühiselt leida edasiseks tööks parimaid nippe. Räägime, kus oleme ja kuhu saame edasi minna,“ selgitab psühholoog. Peretöö juhina on tema kogemus, et just viimasel aastal on palju muret noortega, kelle mure on seotud vanemate elu karile jooksmisega. „See muster on trend küll, et meie juurde suunatakse noorukeid, kelle probleemid on seotud oma vanemate probleemidega,“ räägib Rander ja lisab, et ka COVID on raske jälje meie koolinoorte hinge vajutanud. 

Eesti Diakoonia pakub pere- ja kasvatusnõustamist, hingehoidu, perevägivalla katkestamise sotsiaalprogramme ja vanemlust toetavaid programme ning koolitusi ja supervisioone. Tegevusest saab täpsema ülevaate veebilehel diakoonia.eu.

Eesti Kirik