Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Objektiiv tähistas sünnipäeva konverentsiga

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

27. oktoobril tähistas portaal Objektiiv okupatsioonide muuseumis oma teist sünnipäeva konverentsiga „Kuidas vabaneda orjameelsusest?“.

Rahvast tulvil saalis astusid lisaks Objektiivi toimetuse liikmetele üles kolumnist Hardo Pajula, kirjandusteadlane Maarja Vaino ja ajaloolane Jaak Valge.
Objektiivi toimetaja Markus Järvi sõnas oma ettekandes „Kuidas pidada pidamata jäänud talvesõda?“, et orjameelsuse vundament on hirm ja pidamata jäänud talvesõda peetakse igaühe hinges.
Maarja Vaino väljendas Tammsaare loomingut vaadeldes lootust, et peremeheks ja eliidiks on võimalik kasvada. Jaak Valge tõdes, et Eesti ühiskond ei ole orjameelne, küll aga on nõrk meie eliit, kes on välja kasvanud kollabeerumiskogemusega inimestest.
Konverentsi arutlusringis arendati edasi ettekannetes kõlanud mõtteid. Konverents lõppes tõdemusega, et isegi lootusetus olukorras tuleb endale kindlaks jääda ning teha seda, mis õige ja vajalik. Konverentsi ettekanded ja videoklipid on kavas avaldada portaalis Objektiiv: http://objektiiv.ee.
Allikas: veebiportaal Objektiiv