Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oh laulgem südamest nüüd oma Jeesusest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühapäeval peeti Nõmme Rahu kiriku aias Tallinna praostkonna traditsioonilist laulupäeva, vanalinna päevadel oli aga kirikupäev – tornikellad helisesid hommikul ja õhtul.

Sai käia jumalateenistustel, kuulata kontserte, uudistada kirikutornidest avanevat vaadet. Kirikupäev päädis hingeliigutava kontsertpalvusega Raekoja platsil. Kaunis suveilm oli kui Taevaisa kingitus kõigile osalejaile.

Teeniti Jumalat vabas õhus
Nõmme kirikuaias ainulaadsel paekivist laululaval hakkasid koorid laulma juba möödunud sajandi kolmekümnendatel. Traditsioon jätkus taasiseseisvuse algul: jumalateenistus, lastekontsert kirikus ja suur kontsert kirikuaias. Sel aastal oli üks uuendus – kontserdist oli saanud armulauaga kontsertjumalateenistus.
Teenisid Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, Tallinna koguduste vaimulikud, jutluse pidas abipraost Arho Tuhkru, õnnistas ja tänas praost Jaan Tammsalu. Laulmas oli kokku 19 koori 12 dirigendi juhtimisel, organist oli Piret Aidulo, mängis ka keelpillikvartett. Tervituskõnega astus üles Nõmme linnaosa vanem Erkki Korp. Kaunis vabaõhu-jumalateenistus südamest südamesse lauldud lauludega – suur tänu tegijatele!

Kirik Raekoja platsil
Vanalinna päevade kirikupäev kulmineerus õhtul kell kaheksa Raekoja platsil kontsertpalvusel «Minu hing, oh ole rõõmus». Laulsid Week­end Guitar Trio, praostkonna ühendkontsertkoor, raadio laulustuudio lastekoor, solist oli Kadri Hunt, organist Piret Aidulo, kontserdi kunstiline juht ja dirigent oli Raul Talmar.
Teenisid peapiiskop Andres Põder (algustervitus ja õnnistamine), praost Jaan Tammsalu (mõtisklus) ja Tallinna koguduste vaimulikud. Arvestades Raekoja platsi rahvusvahelist kuulajaskonda tervitasid ja palvetasid meie vaimulikud ka inglise (Gustav Piir), saksa (Matthias Burghardt), rootsi (Patrik Göransson), soome (Markku Päiviö), norra (Tiina Klement), läti (Valdek Johanson) ja vene keeles (Eha Kraft).
Kontserdikava oli üles ehitatud rahva- ja kirikukoraalidele. Rahvakoraale oli Vormsilt, Raplast, Noarootsist, Suur-Pakrilt, Lääne-Nigulast, Pärnu-Jaagupist ja Muhust. Kirikukoraale said kõik laululehtedelt kaasa laulda. Väga sisuka ja hingelise mõtiskluse pidas praost Tammsalu, üks palvuse kõrghetki oli ühine meieisapalve lugemine.
See, et pühapäeva õhtul astus kirik oma müüride vahelt välja linnaplatsile, oli üks väga õnnestunud ja hingeminev ettevõtmine, mis loodetavasti tulevikuski jätkub.
Tiiu Pikkur

Vanalinna päevade kirikupäeval
Rootsi-Mihkli – kirikut ja kirikumuuseumi tutvustav loeng ja ekskursioon
Jaani – koguduse, kiriku ja orelite tutvustus
Püha Vaimu – piibliteemaline nukuetendus
Toomkirik – loeng «Jeesuse tähendamissõnad»
Jumalateenistused, kontserdid, ekskursioonid