Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Öös on inimesi: muuseumiöö 18. mail

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kord aastas ühel laupäevasel maikuuõhtul avavad muuseumid oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja sisse pääseb tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Eestis korraldatakse muuseumiööd viiendat aastat järjest. Kuna sel aastal toimub see 18. mail, rahvusvahelisel muuseumipäeval, mil paljud muuseumid ongi tasuta avatud, siis mõnigi muuseum alustab oma ööprogrammidega juba päeval ja üldjuhul on avatud kella 23ni.
Et külalised jõuaksid hõlpsalt ka nendesse muuseumidesse, mis on keskustest kaugemal, liiguvad muuseumiööl Tallinnas ja maakondades tasuta bussid. Lähemat infot marsruutide ja registreerimise kohta leiab kodulehelt www.muuseumiöö.ee.
Sel aastal käivitub muuseumiööl 25. augustini kestev suvemäng, milles osaleb üle 50 muuseumi. Mänguga loodetakse saavutada, et külastajad teadvustaks senisest enam muuseumi kui ajaveetmiskohta, jääks sinna kauemaks ning süveneks nuputamise, otsimise ja avastamise kaudu muuseumi võimalustesse. Auhinnaloosis osalemiseks tuleb koguda vähemalt kolm templit erinevatest muuseumidest või filiaalidest. Peaauhindadeks on nädalavahetus neljale Alatskivi lossis koos majutuse, õhtu- ja hommikusöögiga. Osalevad muuseumid loosivad välja ka oma meeneid.
Muuseumide kõrval on avatud paljud kirikud ning neis on õhtust hilisööni tegevust ja kuulamist, pääseb ka kirikutorni. Oma uksed hoiavad lahti kõik pealinna luterlikud kirikud. Samuti on see nii näiteks Haapsalus, kus toomkirik on avatud kella 19–23. Tartu korraldab aga ilmselt muuseumiöö eeskujul kirikute öö reedel, 24. mail. Jälgige reklaami aadressil www.kirikuteoo.ee.
Eesti Kirik