Õp Marek Alveus seati Nõmme Rahu koguduse õpetajaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

30. juunil, apostlite pühapäeval, seati Nõmme Rahu koguduse õpetajana ametisse seni sama kogudust abiõpetajana teeninud õp Marek Alveus.

Fotod: Veiko Ilus

Nõmme rahu kogudus annab oma Facebooki lehel teada, et ametijärglase seadis ametisse eelmisena Nõmme Rahu koguduse õpetaja ametit pidanud piiskop Ove Sander. Teda assisteerisid praost Jaak Aus ja õpetaja Ulvar Kullerkupp.

Jumalateenistusel teenisid kaasa Mareki koolivennad usuteaduse instituudist, diakon René Paats ja diakon Kristjan Paju ning ka Nõmme sõpruskoguduse, Kuopio toomkoguduse õpetaja, toompraost Risto Voutilainen.

Jumalateenistust rikastas kahe kauni trompetipalaga Emma Paula Krekker, kes oli ühtlasi esimene laps, kelle nüüdseks koguduse õpetajaks saanud Marek Alveus ristis siis, kui ta diakonina Nõmmel teenimist alustas. Orelil saatis jumalateenistust Kersti Petermann.

Marek Alveus valiti Nõmme Rahu koguduse õpetajaks 5. mail, pärast seda, kui tema eelkäijast Ove Sanderist sai Põhja-Eesti piiskopkonna piiskop. Marek Alveus on sündinud 1977. aastal. Ettevõtjana tegutsenud Alveus lõpetas usuteaduse instituudi 2019. aastal, mil ordineeriti diakoniks ja asus teenima Nõmme Rahu kogudust. 2022. aastal preestriordinatsioonini jõudes jätkas ta koguduse abiõpetajana.

Eesti Kirik

Galerii autor: Veiko Ilus