Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpime, et ise õpetada

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Titta Hämäläinen oma rõõmsa meele ja avatud suhtlemisega on oodatud koolitaja. Erakogu

Märtsi esimesel laupäeval oli Tartus Pauluse koguduses lastetöötegijate koolituspäev.

Kahel korral on Laste- ja Noorsootöö Ühendus sel aastal pidanud koolitust, et jagada tarkust, kuidas õpetada lapsi mõistma kirikuaasta sündmusi. Kui kevadine stardipäev toimus jaanuaris Tallinnas Püha Vaimu koguduses, siis teine koolitus toimus lõuna-eestlastele Pauluse koguduse kutsel.

Koolitaja rollis olnud Titta Hämäläinen ütleb, et on aastate jooksul süvenenud kirikuaasta olemusse. Sellest tekkis idee, kuidas teemat avada lastele. Ei ole niisama lihtne lapsele selgitada, mida kirikuaasta ringis tähendab roheline või valge värv, mida tähendab surm ja igavene elu. 

Koolitusel osales 22 inimest: Palamuselt, Tartust ja mujalt Lõuna-Eestist. Koos arutati, kuidas erinevate tegevuste ja meeltega antud teemat lastele avada. Selgituseks ütleb Titta, et täiskasvanud tahavad mõista, aga lapsed tunnetavad ja mängivad erinevaid situatsioone läbi. Näiteks võiks jõuluteema juurde  tuua jõulude lõhnasid, ülestõusmispüha juurde aga lisada üllatusmomendi. Suur üllatus on näiteks see, kui enda meisterdatud pühademunast leiad hoopis midagi muud, kui sa muna valmistades sinna sisse panid.

 Kindlasti aitab emotsioone edasi anda muusika. Arutleti ka, kuidas rääkida Pühast Vaimust, keda me silmaga ei näe, ent kes ometi mõjutab meie elu. 

Oma osa kokkusaamistel on muidugi osadusel, ühistel palvetel, mis rikastavad ja annavad jõudu. Hea koht selleks tuleb ka lastetöötegijate suvepäevadel. Sel aastal toimuvad need juuli lõpus ja augusti alguses Noarootsis. Registreerimine suvepäevadele avatakse aprillis. 

Rita Puidet