Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oreli sünnipäeva külalised tulid Itaaliast

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mirella Dirminti ja Paolo Devito – tunnustatud organistid ja muusikapedagoogid. Internet

4. august on Tartu Peetri kiriku Müllverstedti oreli sünnipäev. Sel aastal saab tal vanust 125 aastat.

Möödunud neljapäeval sai Taaralinnas kuulata suurepäraseid organiste, sest Peetri kirikus esines 23 registriga Müllver­stedti oreli sünnipäeval oreliduo Itaaliast: Mirella Dirminti ja Paolo Devito. Tähtpäevakontserdile varakult esinejad kutsunud endine koguduse organist ja muusikajuht Anneli Klaus ütleb, et leidis esinejad tänu organist Marju Riisikampile, kes on Itaalias õppinud ja käib nüüdki seal kontserte andmas.
Euroopa organistid käivad heal meelel Eestis esinemas, sest ühendavad puhkuse tööga – see on nende väljakujunenud eluviis. Hästitasustatud igapäevatöö lubab nautida ka tasuta esinemisi heal orelil. Tartus antud kontserdi tasu tuli aga Eesti Kultuurkapitalilt, Tartu Kultuurkapitalilt ja Tartu linnavalitsuselt. Nii võisid tartlased kontserti nautida annetades oreli korrashoiu eest. Kaunis kavas oli Rameau, Vivaldi, Händeli, Schuberti jt heliloojate loomingut.
Tagantjärele võib öelda, et kõik juulis alanud orelit propageerivad orelikolmapäeva kontserdid olid sel aastal eriti õnnestunud.
Rita Puidet