Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Osadus ja toetus saartelt

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õdusas lauaosaduses kinnitati valmisolekut tegutseda tulevikus ühise eesmärgi nimel ligimese heaks. Arhiiv.

20.-21. septembrini külastasid vanglate peakaplan Tanel Meiel ja Kaitseliidu vanemkaplan Raivo Nikiforov Saaremaa ja Hiiumaa kogudusi, et kohtuda kohalike vaimulikega, kes on valmis toetama kahe kaplanaadi tegevust kohalikul tasandil.

Juhul kui sul on mure ja vajad abi, siis ei piisa e-kirja saatmisest probleemi lahendamiseks. Kui vajad toetust, tuleb seda näost näkku öelda ja selgitada. 

Nii vanglate kui Kaitseliidu kaplanaat on sõnastanud vajadust toetuse järgi saartel. 

Algus ei olnud just probleemideta, aga õnneks on Looja andnud meile analüütilise mõtlemise võime õppida oma eksimustest. Lahenduseks ei olnud miskit muud kui mugavustsoonist lahti rebimine. Nõnda sündis ka plaan kahe kaplanaadi esindajatel külastada meie suuremate saarte kogudusi ja vaimulikke, et murekohad lahti rääkida ja tulevikuplaanid paika panna. 

Nii Hiiumaal kui Saaremaal kohtuti vaimulikega ning õdusas õhtusöögi meeleolus anti edasi oma palve. Vanglate kaplanaadil on vaja abi kohalikelt vaimulikelt arestimajade religioossel teenindamisel ning vabaneva vangi elukohajärgse koguduse teavitamise korraldamisel. Kaitseliidu kaplanaat soovib suurendada vaimulike panust kohalikes allüksustes ning leida võimalus noorte ja kristlaste suuremaks panuseks laiapindses riigikaitses.

Kohtumistel saavutati rohkem kui eelnevatel tegevustel. Tutvustati vanglate ja Kaitseliidu olukorda ja vajadusi ning saavutati üksmeel järgnevaks koostööks. Kui enne olid kaplaneid toetamas ainult üksikud vaimulikud, siis nüüd on see toetus jagatud kolmeteistkümne kohaliku vaimuliku vahel.

Tanel Meiel