Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Osadus liidab kogudusi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eestpalvekoguduste projekt jätkub jõudsalt ja kinnitab kogudusi hoidma jumalasõna küljes.

Otepää kirikus jutlustas läinud pühapäeval Saaremaal teeniv kirikuõpetaja Rene Reinsoo, fotol koos Kärla naiskooriga. Arvo Nilp

Saaremaal teenib kolme kogudust – Kihelkonna, Kärla ja Mustjala – õpetaja Rene Reinsoo. Ta ütleb, et august on hea aeg sõpru väisata, sest suvel kimbutav kiirus on möödas. Kärla kogudusel on sel aastal loosi tahtel sõpruskoguduseks Otepää, kellele eelmisel pühapäeval külla sõideti. Jutlustama oli palutud just tema. Õpetaja ütleb, et on ka varem sealsesse suurde kirikusse sattunud, käivitunud projektist on ta aga saanud positiivse kogemuse.

Pühapäeva päevasõna „Rudjutud pilliroogu ei murra ta katki ja hõõguvat tahti ei kustuta ta ära“ sobib hästi Otepää kogudusele, kus jumalasõna on vaatamata aja jooksul ette tulnud takistustele ikka kuulutatud. Möödunud pühapäeval, 27. augustil oli kahekordselt põhjust Otepää kirikusse minna, sest kaasa teenis ka Saaremaalt saabunud Kärla naiskoor Kargell Ülle Vallaste juhatusel.

Otepää koguduse juhatuse esimees Jaan Uibo ütles enne pühapäeva, et ootab külalisi ja tunneb nende üle head meelt. Tema sõnul oli kirikumees lubanud külalistele Otepääd tutvustada ja linnas ringkäigu teha. Jaan Uibo ise oli sel ajal külas Soome sõpruskogudusel Vihtil, kus siis peeti vallapäevi. Tema külaskäik on koguduse jaoks oluline, sest Vihti kogudus on loobunud Otepää vaimuliku palka toetamast. Otepää koguduses praegu keegi palka ei saa.

Loodame, et Jaan Uibo toob reisilt koguduse jaoks rõõmsaid uudiseid ja kogudus saab palka maksta ka märtsist kogudust teenima asunud õpetajale Diina Tuulikule. Pühapäeval palvetas kogudus koos külalistega sellegi eest.

Rita Puidet