Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Osadust ja piiblitarkust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Simuna kogudus korraldas laupäeval koostöös Soome Rahu Sõna misjonäridega piiblipäeva, mis osutus sisukaks ja osavõturohkeks.

Õpetaja Enn Salveste sõnul alustati Simuna koguduses iga-aastaste piibliseminaridega juba üle kümne aasta tagasi. Algatus tuli lestadiusliku taustaga luterlikult misjoniühenduselt Lõuna-Soome Rahu Sõna. Seni on seminare peetud kord aastas märtsikuus. Tänavu leiti, et kuna huvi ettevõtmise vastu paistis olevat suur, on põhjust kokku tulla ka teist korda aastas. 26. oktoobril otsustati piiblipäev korraldada aga selle pärast, et ühtlasi tähistada simunapäeva, mida peetakse 28. oktoobril.
Simuna rahvamajas toimunud seminari fookuses oli kümme käsku. Kavas olid järgmised ettekanded: „Miks Jumal andis käske“ (Esa Luukkala), „Sul ei tohi olla muid jumalaid“ (Pentti Sinko), „Käsud meie ligimese kohta“ (Jarmo Makkonen), „Armasta Jumalat üle kõige ja oma ligimest nagu iseennast“ (Raija Hirvensalo).
Viimasele ettekandele järgnes arutelu. Ettekandeid tõlkis õpetaja Urmas Oras, muusikaga teenisid Riina Kenn ning pühapäevakooli lapsed.
Õpetaja Salveste sõnul olid Soome misjonäride ettekanded väga sisutihedad. Ent lisaks teadmistele pakkus piiblipäev ka palveosadust ning ühislaulmise ja suhtlemise võimalust. Lisaks kohalikule rahvale oli inimesi kaugemaltki, sealhulgas Tartust ja Soomest. Ühtekokku olnud osavõtnuid koguni viiekümne ringis. Lastele oli kavas pühapäevakool ning noortele päeva lõpetuseks eraldi noorteõhtu, kus kõneles Viru praostkonna praost Tauno Toompuu.
Rain Soosaar