Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi juulikuu istungil
Valdo Reimann, kes teenib Jõgeva kogudust, on määratud ka Laiuse koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. juulist. Seni kogudust teeninud Raino Kubjas on vabastatud õpetaja ametikohalt ja arvatud emerituuri alates 1. juulist.
Praost Joel Luhamets on määratud Tartu Maarja koguduse hooldajaõpetajaks 1. juulist kuni koguduse õpetaja ametikoha täitmiseni. Peapiiskopi otsusega oli kandideerimisluba antud õpetaja Allan Tarustele. 22. juuli koosolekul otsustas Tartu Maar­ja koguduse nõukogu, silmas pidades koguduse vajadusi ning liikmete arvamusi, jätta õpetaja ametikoht vakantseks.
Koguduse teenimise üle kuni õpetaja valimiseni on läbirääkimisi peetud Tartu praostkonna diakoni Joona Matias Toivaneniga, kel pooleli magistriõpingud ülikooli usuteaduskonnas.
Kristjan Luhamets on vabastatud Kambja koguduse hooldajaõpetaja kohustustest 16. juulist ja koguduse õpetajaks on kinnitatud Andrus Mõttus.

Peapiiskopi otsused
EELK tänukiri anti tubli ja pühendunud töö eest Kärla koguduses Aime Haamerile tema 70. sünnipäeval.
E.E.L.K. Vancouveri koguduse õpetaja ametikohale kandideerimiseks andis peapiiskop juunis loa viiele vaimulikule, koguduse poolt osutus valituks Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk, kes koos abikaasaga siirdub sügisel pooleks aastaks teenima eestlaste kogudust Kanadas. Viimati teenis Vancouveri kogudust Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv, kes nüüd on naasnud Eestisse.
Peapiiskop on andnud Anu Konksule, kes on teenimas Saaremaal Jämaja ja Anseküla kogudust, loa kandideerida Koeru koguduse õpetaja ametikohale.
Peapiiskop on andnud loa kandideerida Tallinna Kaarli koguduse õpetaja ametikohale järgmistel vaimulikel: Jaak Aus, Jaanus Jalakas, Algur Kaerma, Jüri Pallo, Marko Tiitus ja Arho Tuhkru. Kogudus teeb valiku pärast kandidaatide peetud jutluste ära­kuulamist augusti lõpus.
Peapiiskop on oma otsusega tunnistanud Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku õpetaja Vladimir Batuhtini ordinatsiooni ning Narva Aleksandri koguduse nõukogu otsusel ja Ingeri kiriku sinodi nõusolekul määrab ta Narva Aleksandri koguduse abiõpetajaks alates 1. juulist.