Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi maikuu istungil
EELK XXIX kirikukogu liikmeteks Lääne praostkonnast kinnitati õp Leevi Reinaru, õp Lembit Tammsalu ja Madis Kütt; Lääne-Harju praostkonnast diakon Kalle Kõiv, Sigrid Põld ja Heikki Ylönen; Pärnu praostkonnast abipraost Tõnu Taremaa, Joel Pulk ja õp Tiina Janno; Tartu praostkonnast Priit Kama, õp Ants Tooming ja Priit Humal; Viru praostkonnast abipraost Tauno Toompuu, õp Avo Kiir ja Õie Alt.
Ants Kivilo on vabastatud Pärnu praostkonna vikaarõpetaja kohustustest ja kinnitatud Vändra koguduse õpetajaks alates 1. maist.
EELK kirikuseadustiku § 93 lõike 1 punkti 5 ja lõike 2 ning Enri Pahapilli isikliku avalduse alusel on ta vabastatud Pärnu praostkonna vikaarõpetaja kohustustest ja kustutatud EELK vaimulike nimekirjast 25. aprillist.
EELK kirikuseadustiku § 64 punkti 5 ja Pärnu praostkonna sinodi (26. aprill) otsuse alusel kinnitada Enn Auksmann Pärnu praostkonna praostiks samast kuupäevast. Kristjan Luhamets on kinnitatud Tartu praostkonna abipraostiks alates 16. aprillist.
Viru praostkonna abipraosti kt-ks 17. aprillist kuni 5. juunini 2013 on määratud Tauno Toompuu. Alates 5. juunist on ta kinnitatud Viru praostkonna abipraostiks.
EELK diakooniakomisjoni koosseisus on muudatusi: Kadri Lääs on vabastatud komisjoni liikme kohustustest ja 1. maist on sinna nimetatud Kerstin Kask ja Jelena Leibur.
On moodustatud ajutine komisjon, kelle ülesandeks saab aastatel 2013–2015 vaadata läbi olemasolevad ning välja töötada uued õppekavad ja internetipõhised tunnimaterjalid pühapäevakooli õpetajatele. Komisjoni liikmeteks on nimetatud assessor Gustav Peeter Piir (esimees), Signe Aus, Lia Kaljuste, Kerstin Kask, Eha Kraft ja Kristi Sääsk.
Kaarli kooli taastamise toetuseks korraldatakse üle kogu kiriku korjandus 1. septembril 2013 või vajadusel mõnel teisel septembrikuu pühapäeval.

EELK koostöömedali saavad
Titta Hämäläinen, Soome misjoniseltsi misjonär Eestis,
Edgar Marten, Toronto Peetri koguduse liige,
Eino Orpana, Soome luterliku kiriku emeriitvaimulik,
Kyllikki Pitts, Montreali Jaani koguduse õpetaja,
Eneri Taul, Toronto Peetri koguduse liige,
Maret Truuvert, Toronto Peetri koguduse liige,
Raimo Virekunnas, Soome kiriku praost.