Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi veebruarikuu istungil

Narva koguduse õpetaja Urmas Karileedi avalduse alusel anti talle palgata puhkust 1. veebruarist kuni 30. aprillini 2022. Nimetatud ajavahemikul korraldab Narva Maarja koguduse teenimist koguduse abiõpetaja Vladimir Batuhtin.


Teet Hanschmidt on teeninud Türi kogudust alates 1990. aastast. Arhiiv.

Türi koguduse õpetaja Teet Hanschmidti (72) ametiaega pikendati kuni 22. veebruarini 2023.

Kinnitati OÜ Kiriku Varahaldus põhikirja uus redaktsioon, mis on leitav EELK kodulehe siseveebist. Kiideti heaks kinnistute Kentmanni 6 ja Tatari 25 Tallinnas müügilepingu muutmise lepingu sõlmimine. 

Moodustati EELK autasude ja sümboolika komisjon koosseisus Tiit Salumäe (esimees), Priit Herodes, Joel Luhamets, Andrus Mõttus, Riina Sildvee, Jüri Trei ja Urmas Viilma. Komisjoni ülesanne on autasude nominentide valimine ning ettepanekute tegemine autasude, sümboolika ja tunnustamise küsimustes.


Piiskop Tiit Salumäe on määratud EELK kolme komisjoni esimeheks. Arhiiv.

Moodustati EELK diasporaatöö komisjon koosseisus Tiit Salumäe (esimees), Kristel Engman, Kadri Eliisabet Põder, Leevi Reinaru, Kaido Soom, Jaan Tammsalu, Urmas Viilma ja Dagmar Õunap. Komisjoni ülesanne on koordineerida EELK diasporaatööd, korraldada väljaspool Eestit asuvate koguduste, kuulutuspunktide ja kogukondade suhteid EELK konsistooriumiga.

Moodustati EELK kultuuriväärtuste komisjon koosseisus Tiit Salumäe (esimees), Külli Erikson, Erkki Juhandi, Juhan Kilumets, Andrus Mõttus, Marju Raabe ja Ants Rajando. Komisjoni eesmärk on nõustada kogudusi ja kiriku allasutusi kunsti- ja arhitektuuriküsimustes ning kirikuhoonete restaureerimise ja rahastamise küsimustes.

Haiglate ja hoolekandeasutuste kaplanina teenivate vaimulike peakaplani ülesannetest vabastati Ove Sander ja sellesse ametisse määrati Katri Aaslav-Tepandi.