Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

piiskop arseniKonsistooriumi veebruarikuu istungil
Praost Peeter Kalduri taotluse alusel vabastatakse õpetaja Jaanus Klaas Lüganuse koguduse teenimisest ja määratakse Viru praostkonna vikaarõpetajaks alates 1. märtsist. Koguduse hooldajaõpetajaks määratakse Avo Kiir.
Praost Tiit Salumäe avalduse alusel on ta vabastatud Karuse koguduse hooldajaõpetaja kohustustest alates 1. märtsist. Koguduse hooldajaõpetajaks on määratud õpetaja Kaido Saak.
EELK koostöömedal on antud järgmistele EELK koostööpartneritele: Kirsti Aalto (praost, usuteaduse instituudi kaastööline Soomest), Arseni (piiskop, Viimsi koguduse koostööpartner Soomest, fotol), Jyrki Esko Einari Koivisto (koguduseõpetaja, Tallinna Püha Vaimu koguduse kaastööline Soomest), Ari Sirvio (Viimsi koguduse koostööpartner Soomest), Laine Viitre (eestluse säilitamise ja hoidmise eest), Tarmo Viitre (eestluse säilitamise ja hoidmise eest).
Kirikumuusiku kutsekategooria määramisel on omistatud Olga Gamsile, kes on mänginud orelit Tallinna Peeteli, Paldiski ja Tallinna Püha Vaimu kirikus, organisti-koorijuhi C-kategooria.

Peapiiskopi otsused
Ahti Udam on määratud Loksa koguduse diakoniks alates 15. jaanuarist.
Ralf Alasoo on vabastatud reservdiakoni kohustustest ja määratud Narva-Jõesuu koguduse diakoniks alates 1. veebruarist.
Peapiiskop on pikendanud 31. detsembrini diakonite Lev Lekarkini, Kalle Rebase ja Ahti Udami armulaua seadmise õigust Ida-Harju praostkonna kogudustes; diakon Kalle Kõivu armulaua seadmise õigust Rapla, Juuru ja Järvakandi koguduses; diakon Rutt Süvari armulaua seadmise õigust Järva-Madise koguduses; diakon Jaanus Tammiste armulaua seadmise õigust Järva-Peetri ja Koeru koguduses; diakon Ahti Bachblumi armulaua seadmise õigust Viru-Nigula ja Kunda koguduses; diakon Ralf Alasoo armulaua seadmise õigust Narva-Jõesuu koguduses ja teistes Viru praostkonna kogudustes.