Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi juunikuu istungil
EELK koostöömedal anti Anders Eliassonile, Jõhvi koguduse kaastöölisele Rootsist.
EELK kirikuseadustiku § 86 lõike 2 ja praost Ants Toominga taotluse alusel pikendati Jüri Pallo ametiaega Tartu praostkonna vikaarõpetajana 15. juulini 2017.
EELK kirikuseadustiku § 73 ja kaitseväe peakaplani Gustav Kutsari esildise alusel ennistati Meelis Rosma EELK vaimulike nimekirja ja määrati ta teenima kaitseväekaplanina peakaplani alluvuses alates 23. märtsist.
EELK kirikuseadustiku § 73 ja kaitseväe peakaplani Gustav Kutsari esildise alusel määrati Mikk Leedjärv teenima kaitseväekaplanina peakaplani alluvuses alates 24. märtsist.
Kinnitati EELK Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna ja kirikumuusika osakonna 2016/2017. õa õppemaksu määrad. Leitavad EELK siseveebist.
EELK tunnustusmärgi pälvisid peapiiskopilt 80. sünnipäeval Nõmme Rahu koguduse kirikuvanem Väino Pikner pikaajalise ja ustava teenimise eest EELKs ning Nõmme Rahu koguduse töötegija Ulvar Kullerkupp pikaajalise ja ustava teenimise eest EELKs.

Koostöö EELK ja Kurhessen-Waldecki kiriku vahel jätkub
Peapiiskop Urmas Viil­ma ja piiskop Martin Hein kirjutasid Kõrgõzstanis Tšolpon-Ata linnas alla koostööleppele, millega pikendatakse koostööd EELK ja Kurhessen-Walde­cki Evangeelse Kiriku vahel. Uuendatud lepe kehtib viis aastat.
Kokkulepe sõlmiti esmakordselt 18. märtsil 2001 Fritzlaris, aastatel 2006 ja 2011 on kokkulepet uuendatud. Lepe kirjeldab osapoolte ühiseid kristlikke vaateid evangeeliumi tunnistamisel, inimeste teenimisel ja rahu ning lepituse eest seismisel Euroopas.
Dokumendis visandatakse koostöö erinevaid vorme, mille hulka kuuluvad vastastikune eestpalve, infovahetus, erinevate ettevõtmiste korraldamine, kaastööliste vahetamine jne. Lisaks kontaktidele kirikute keskuste vahel teevad koostööd ka partnerkirikute praostkonnad.
Koostööleppe allkirjastamine toimus Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku ja selle partnerkirikute piiskoppide konsultatsiooni raames, mille teemaks oli usuvabadus. Esindatud riigid olid Saksamaa, India, Lõuna-Aafrika Vabariik, Rumeenia, Eesti ja Kõrgõzstan.