Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi juulikuu istungil
Vakantseks on kuulutatud Tallinna Peeteli koguduse õpetaja ametikoht alates 1. oktoobrist. Kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg on 1. september.
Õpetaja Tiina Janno on vabastatud Audru koguduse õpetaja ja Tõstamaa koguduse hooldajaõpetaja ametist alates 25. augustist ja määratud Saarte praostkonna vikaarõpetajaks. Pärnu praostkonna praost Tõnu Taremaa on määratud Audru ja Tõstamaa koguduse hooldajaõpetajaks samast kuupäevast.
Margit Nirgi on vabastatud Haljala koguduse õpetaja ametist ja kinnitatud Laiuse koguduse õpetajaks 8. juulist. Käsmu ja Narva Maarja kogudust teeniv Urmas Karileet on määratud Haljala koguduse hooldajaõpetajaks. Praost Ants Tooming on vabastatud Laiuse koguduse hooldajaõpetaja kohustustest.
Türi koguduse õpetaja Teet Hanschmidt on vabastatud Paide, Järva-Peetri ja Koeru koguduse hooldajaõpetaja kohustustest 2. juulist. Nimetatud koguduste hooldajaõpetajaks on määratud Järva-Jaani koguduse õpetaja praost assessor Katrin-Helena Melder. Teet Hanschmidt on vabastatud ka Järva-Madise koguduse hooldajaõpetaja kohustustest 2. juulist; koguduse hooldajaõpetajaks on määratud emeriitõpetaja Lea Heinaste.
EELK koostöömedal on antud Ilona Koivistole, Anseküla ja Jämaja koguduse kaastöölisele Soomest.

Peapiiskopi otsused
EELK tänukiri on antud Samaaria koja rajamise mõtte algatajale ja selle pikaaegsele perenaisele Lea Särekannole ning Samaaria koja tegevuse aktiivsele toetajale Margus Seervaldile.
EELK tänukiri on antud 55. sünnipäeval Pärnu Eliisabeti koguduse kauaaegsele juhatuse esimehele Andres Riivitsale aktiivse kaasalöömise eest koguduseelus.
EELK tänukiri on antud 70. sünnipäeval Soome kiriku praostile Tapio Seppäläle suure panuse eest Anseküla ja Jämaja koguduse arengusse.
EELK tänukiri on antud MPEÕK Narva ja Peipsiveere piiskopile Laatsarusele 50. sünnipäeva ja piiskopiks pühitsemise 10. aastapäeva puhul ning hea koostöö eest Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga.
Jane Vain ordineeritakse EELK diakoniks Pärnu-Jaagupi kirikus 25. augustil. Peapiiskop on määranud Jane Vainu ordineerijaks piiskop Joel Luhametsa ning assistentideks assessor Ove Sandri ja õp Kristiina Jõgi. Jane Vain on määratud samast kuupäevast Pärnu-Jakobi koguduse diakoniks.