Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Konsistooriumi istungil

Muudeti EELK ja Eesti Vabariigi Valitsuse ühiskomisjoni kahe alakomisjoni EELK-poolset koosseisu ja nimetati komisjonide uuteks liikmeteks kultuuriväärtuste komisjonis Tiit Salumäe (kaasesimees), Ülle Keel, Andrus Mõttus, Gustav Peeter Piir ja Marju Raabe ning sotsiaalkomisjonis Avo Üprus (kaasesimees), Katri Aaslav-Tepandi, Marelle Erlenheim, Tanel Meiel ja Remet Rander.

EELK elutööpreemia määrati emeriitpiiskop Einar Soonele (fotol).

EELK vikaarõpetaja, usuteaduse instituudi prof Randar Tasmuth (65) on arvatud emerituuri alates 31. maist.

Õpetaja Nelli Vahter (Põhja-Ameerika praostkond) on arvatud emerituuri alates 22. maist.

Õpetaja Markus Vaga on võetud EELK vaimulike nimekirja alates 2. juunist ning määratud Põhja-Ameerika praostkonna vikaarõpetajaks ja Baltimore’i Markuse koguduse hooldajaõpetajaks samast kuupäevast.

Igor Gräzin (67) on määratud Saarte praostkonna vikaardiakoniks alates 14. juunist. Tema ametiaega on pikendatud 27. juunini 2022.

Ove Sanderi avalduse alusel on ta vabastatud EELK Usuteaduse Instituudi rektori ametikohalt alates 2. juunist.

Kinnitati EELK Usuteaduse Instituudi 2020. aasta eelarve (leitav EELK siseveebist) ja õppemaksumäärad.

Peapiiskop Urmas Viilma puhkab 6. juulist 7. augustini.


Ettepanekuid uude lauluraamatusse

EELK lauluraamatu komisjon ootab jätkuvalt ettepanekuid laulude võtmiseks uude lauluraamatusse. Oodatakse nii laule (tekst + viis) kui ka vaimulikke luuletusi, mis sobiksid kirikulauluks. Et uus lauluraamat saaks omaseks kõigile, oodatakse kaastöid. Laulude saatmise tähtaeg on 31.12.2020

Traditsioonilise lauluraamatu rubriikide kõrval soovitakse leida laule uutesse rubriikidesse: „Hingehoid“, „Pühitsuselu“, „Palverännakulaulud“, „Vastutus loodu eest“ (sh loodushoid), „Usutunnistuslaulud“, „Matuselaulud“, „Kirik ja kristlane ühiskonnas“.

Täpsemalt on võimalik tutvuda EELK lauluraamatu kontseptsiooniga aadressil https://eelk.ee/et/uus-lauluraamat/kontseptsioon/. Ettepanekud ja küsimused on oodatud aadressile laulud@eelk.ee.