Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palju õnne, Einar Soone!

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Einar Soone lahket sõna ja vaimulikku juhtimist on kogenud paljud. Tallinna Jaani kogudus.

Esmaspäeval, 26. septembril 75aastaseks saavat piiskop Einar Soonet saab iseloomustada vaimulikuna, kellega kohtumine toob kaasa rahu ja rõõmsa meele. 

Lubasin Eesti Kiriku ajakirjanikule kirjutada Einar Soonele sünnipäevaks tervituse. Telefonikõne lõppedes sain aru, et olin võtnud endale keerulise ülesande. Mitte sellepärast, et ma ei oskaks või ei oleks, mida kirjutada. Murekoht on pigem selles, et Sinu tagasihoidlikkust teades ei meeldi Sulle, kui Sinust räägitakse või Sind kuidagi esile tõstetakse. Oled ise pidanud olulisemaks ristimise või ordinatsiooni päeva. 

Tagasihoidlikkus ongi üks märksõna, mis on Sulle omane. Ometi tahan Sind natuke kiita ja öelda Sinu sünnipäeval tänusõnu, mida muidu eespool mainitud põhjusel on keeruline silmast silma öelda. Leht annab selleks aga hea võimaluse.

Sinu õpilasena (päris tõsiselt, ja usun, et neid on veel) tänan Sind juhtimise, juhatamise, juhendamise, julgustuse, hingehoiu, õpetamise ja preestriks olemise eest. See loetelu võiks olla veel pikem, aga ilmselt mahuks need Sinu ühe mõtte raamidesse, mida oled alati vaimuliku ametis pidanud oluliseks. Tänan, et oled olnud paljudele ja paljudele inimestele nii karjaseks, õpetajaks kui preestriks. 

Mulle on olnud sümpaatne, kuidas oled oskuslikult need ametid sidunud nii aktiivselt tööd tehes kui ka nüüd, kui pensionil olles ikka ja jälle huvi tunned meie tegemiste vastu ning elad kaasa paljude inimeste rõõmudele ja muredele. Oled vaimulik, kellega kohtumine toob alati kaasa rahu ja rõõmsa meele. Sinu rahulikkus ning osavõtlikkus annab kohtumistel alati killukese päikest.

Teadlikult ei kirjuta ma vaid Kaarli koguduse inimestest, sest neid, kes Sinu sünnipäeval Sulle mõtlevad, on kindlasti kordades rohkem. 

Sünnipäevaks on kombeks midagi soovida. Hea Einar! Oleme omavahel mõnikord arutanud, et soovida on ju lihtne, aga katsu sa midagi teha, et soov täituks. Vaatamata sellele soovin Sulle palju õnne ja tervist. 

Lisaks kanname Sind palves Jumala ette ja palume heade inglite hoidmist uuel eluaastal. 

Jaak Aus

Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja