Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palume katust!

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Puhja kogudusel on mitu võrratut kogemust, kuidas õnnestub ära teha esiti ilmvõimatuna tunduvaid suuri asju. Nii on kümmekond aastat tagasi pandud kirikule uus kivipõrand ja alles äsja korda tehtud vana haruldane Müllverstedti orel. Ja seda kõike alustades sama hästi kui tühja taskuga (kogudusel on annetajaliikmeid vaid poolesaja ringis, ja kõik koguduse säästud läksid kiriku käärkambrile uue katuse tegemiseks).
Sestap on Puhja kogudusel julgust minna Jumala julgustusel uuele, kolmandale katsele. Põhjuseks keskaegse kiriku lagunenud kivikatus, millest vihm sajab läbi, ja just vastselt korrastatud oreli peale. Olukorra tõsidust mõistis Muinsuskaitseamet, eraldades oma nappidest rahadest 6000 eurot. Suur tänu!
Aga sellest ei piisa nii suureks tööks. Nii jääb üle pöörduda kõigi lahkete inimeste, eriti usukaaslaste poole palvega anda oma kas või väikene panus Puhja kiriku katuse kordategemiseks. Lihtsaim viis on helistada numbrile 9009003 ja annetada sellega 7 eurot. Just nii palju läheb maksma üks katusekivi koos paigaldusega. Helistades tuleb kannatlikult automaatvastaja teade lõpuni kuulata! Kui kõne katkestada enne vastuse lõppu, ebaõnnestub annetuse tegemine. (Aastavahetuse paiku, kui selle annetusnumbri välja hõikasime, see mitmel põhjusel ei toiminud, tänaseks on aga kõik vead kõrvaldatud.)
Veidi rohkem pusimist on panga kaudu maksmisega, kuid iseäranis suurema summa annetamiseks on see parim võimalus. EELK Puhja kogudusel on nüüd uus konto LHV-pangas ja selle number on EE817700771001492603. Selgitusse võib panna kiriku katus. Jumal armastab rõõmsat andjat! Ja kel pole võimalust rahaga appi tulla, siis eestpalve Puhja kiriku katuse kordategemiseks on võimalik teha ka majanduslikult kehvemal järjel oleval õel-vennal. Aitäh!
Igatahes suve algul tulevad Juhan Kilumetsa Rändmeistri vilunud mehed Puhja kiriku katusele tegutsema. Usume, et ühisel toel suudame nende ausa töö ka ausalt kinni maksta.
Tiit Kuusemaa