Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palve paneb lootuse seemned idanema

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Tänavuse palvepäeva logo autor on Angie Fox Inglismaalt, kelle sõnul on pildil vabadus – avatud uks teele, mis kulgeb lõputul avatud maastikul. Veel on kujutatud õiglust, mis purustab ahelad, ning Jumala rahu tuvina ja õitseva tõlvlehikuna, mis on tunginud läbi karmi sillutise. Üle kõige kummub vikerkaar, mis sümboliseerib Jumala armastust kõikide inimeste vastu. Arhiiv.

Igal aastal tähistatakse märtsikuu esimesel reedel ülemaailmset naiste palvepäeva, seda ka Eestimaal ning ka tänavu.

Tahaks innustada lugejaid lootuse sõnumile toetudes ühiselt palvetama. Eestis on palvepäeva oikumeenilise jumalateenistusega tähistatud alates aastast 1994. Tookord ilmus liturgia täistekst ajalehes Eesti Kirik. Aga rahvusvaheliselt sai see kaunis palvetraditsioon alguse juba 19. sajandi lõpul ja selle juured on ühistes eestpalvetes ülemaailmse misjoni eest. Alates aastast 1930 valmistavad jumalateenistuse liturgia igal aastal ette erineva riigi naised, keskendades eestpalved just selle konkreetse maa teemadele ja valupunktidele. 

2022. aasta liturgia on kokku pandud Inglismaa, Walesi ja Põhja-Iirimaa 18 erinevast konfessioonist pärit naiste poolt. Liturgia keskne teema on lootus ja aluseks kirjakoht Jeremija 29:11: „Sest mina tunnen mõtteid, mis ma teie pärast mõlgutan, ütleb Issand: need on rahu, aga mitte õnnetuse mõtted, et anda teile tulevikku ja lootust.“ 

Praegusel murelikul ajal kõlab valitud kirjakoht tõeliselt kosutavalt ja julgustavalt. Liturgia tekst koondab mõtted ühtlasi küsimusele, kus võiksid olla need paigad meie igaühe elus ja meie kogukonnas, kuhu meie võiksime Jumala tõotustele toetudes lootuse seemneid külvata. 

Pärnus kogunevad kaheksa erineva koguduse naised ühisele jumalateenistusele, mis on jälgitav ka interneti vahendusel, Saalemi Vabakoguduse palvelas 4. märtsi õhtul. 

Pärnu Agape metodisti kogudus on olnud selle traditsiooni maaletooja ja järjepidevuse hoidja alates aastast 1994 Pärnus. Aga ka Tallinnas ja mitmes teises Eestimaa paigas kogunevad sel päeval traditsiooniliselt ühispalvele eri konfessioonide naised.

Meeli Tankler

Pärnu Agape metodisti kirik