Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pärnus saab näha piiblinäitust

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Originaalteosed näitusel.
Erakogu

Eesti Piibliselts läks oma esimesse koju Pärnusse, et kõnelda ja näidata pühakirja. Näitus Agape keskuses jääb avatuks 12. märtsini.

Seminari „Emakeelne Piibel meie elus“ avades sõnas piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson, et piibliselts ei läinud mitte Pärnusse külla, vaid koju.Aastal 1991, kui selts taastati, asus kontor Pärnus metodisti koguduses ja abikontor Tallinnas. Seltsi esimene sekretär oli Agape koguduse pastori Tõnu Kuusemaa abikaasa Külli Kuusemaa, esimene asepresident aga Joosep Tammo, Pärnu Immaanueli koguduse pastor. Nii seob EMK Pärnu Agape kogudust ja piibliseltsi pikaajaline koostöö.
Kohaletulnuid tervitas ja seminari juhatas kohalik pastor ning ettekandeid pidasid seltsi peasekretär Bärenson, keeleteadlane dr Mart Rannut, Häädemeeste koguduse õpetaja Tauno Teder ja dr Meeli Tankler metodisti kiriku teoloogilisest seminarist. Kõneldi pühakirja tõlkimisest, Piibli keelest ja isiklikust lugemiskogemusest.
Näituse avanud Jaan Bärenson rõhutas, et käesolev aasta on kuulutatud Euroopa kultuuriväärtuste aastaks ja Piibel on kultuuri üks alustala. Seltsi peasekretärina pöördub ta koguduste poole üleskutsega avaldada soovi korraldada seminar ja/või avada mõni piibliseltsi näitustest. Näituste ja seminaride graafik täpsustub paari nädala jooksul. Näitust Pärnus saab vaadata esmaspäevast neljapäevani kell 10–14 või pühapäeval enne jumalateenistust. Grupid võiksid ette helistada telefonil 445 9888 või 5340 2001, giidiks on lubanud olla pastor Kuusemaa.
Rita Puidet