Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peaminister kohtus kirikute nõukogu esindajatega

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Peaminister Andrus Ansip kohtus teisipäeval, 19. novembril EKNi juhatusega, et arutada riigi ja kiriku ühiseid huvipunkte.
Valitsusjuhiga kohtusid EKNi president peapiiskop Andres Põder, asepresidendid piiskop Philippe Jourdan ja pastor Meego Remmel ning täitevsekretär Ruudi Leinus.
Lähtuvalt 2002. aastal alla kirjutatud Eesti Vabariigi ja EKNi ühishuvide protokollile toimuvad sellised konsultatsioonid regulaarselt, ent esmakordselt juhtis kirikute delegatsiooni peapiiskop Andres Põder, kelle volitused EKNi presidendina algasid 1. aprillil.
Riigi ja kirikute vahelisele koostööle vihjates kinnitas peapiiskop Põder: «Hindan neid kontakte väga kõrgelt. Kindlasti on hea, kui peaminister ja valitsus saavad informatsiooni Eesti kirikute tegevusest ja olukorrast otseallikast.»
Kohtumisel vaadati Andres Põderi sõnul üle riigi ja kirikute ühishuvide protokolli rakendamine käesoleval aastal ning peatuti sellega seotud probleemidel. Päevakorras oli üle kümne teema, alates haiglakap­lanaadi loomise vajadusest kuni usuvabaduse tagamiseni maailmas ja kodumaal.
«Leidsime üheskoos, et jätkata tuleb tööd haiglakaplanaadi loomisega, meremeeste vaimuliku teenimise, pühakodade restaureerimise ja rahvuskaaslaste programmi rahastamisega,» tegi peapiiskop kohtumisest kokkuvõtte. Ta lisas, et käsitlemist leidsid ka lähenevad suursündmused: 800 aastat siinsete alade nimetamisest Maarjamaaks, 500 aastat reformatsiooni algusest ja 100 aastat Eesti Vabariigi rajamisest.
«Nende aastapäevade tähistamist on võimalik ja vajalik ühiselt ette valmistada,» edastas Põder koosoleku ühise seisukoha. Veel tõdeti nõupidamisel kaplaniteenistuste head toimimist kaitseväes, vanglates ja politseis. «Tunnustasime peaministrit toetuse eest Eesti kirikutes tehtavale noorsootööle,» vahendas Põder, lisades: «Lahenevat tundub kiriklike erakoolide ja organisatsioonide kandmine tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja.»
Koostööd ja partnerlust võib leida riigi ja kirikute vahel paljudes valdkondades, kinnitas peapiiskop Põder Eesti Kirikule.
Liina Raudvassar