Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peaministri tänusõnad

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Austatud Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud ja kogudused! Eesti on koroonaviiruse leviku tõttu sattunud raskesse seisu. Sarnaselt paljudele teistele maailma ja Euroopa Liidu riikidele on Eestis kuulutatud välja eriolukord, et lähikontaktide piiramise kaudu tõkestada viiruse levikut ning majandusmeetmete abil leevendada lööki meie inimeste toimetulekule. Nende sammude elluviimine sõltub paljude eestimaalaste kindlameelsusest, abist ning valmisolekust olukorra paranemisse panustada. Vabariigi Valitsus ja ametkonnad pingutavad tõsiselt, et meie inimeste tervist kaitsta ning kujunenud olukorrast võimalikult väikeste kahjudega välja tulla.

Mul on südamest kahju, et ka Eestimaa kirikud on antud seisukorras pidanud oluliselt piirama oma usuliste talituste läbiviimist ning leidma ühiselt jumalateenistustele kogunemise asemel teisi võimalusi kogudusetööd teha. Kindlasti pole meie inimesed jäänud seetõttu päriselt vajaliku meelerahu ja hingekosutuseta. Ma tänan siiralt Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikuid, kogudusi ja kõiki koguduseliikmeid teie vastutuleku eest.

Samuti olen tänulik kõigi teie palvete ja eestpalvete eest, milles olete seni kõigi meie peale mõelnud, ning palun, et ühineksite neis kõigi Eestimaa inimeste tervise pärast ka edaspidi. Soovin teile tervist ja meelerahu.

Kõige austusega

Jüri Ratas,

peaminister