Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskopi jutlus juubelikogumikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

kogumikTartu rahu 100. aastapäeva tähistamise raames esitleti 2. veebruaril Tartus raamatut „Esimene aastasada“ (fotol), mis koondab valiku Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tekste.
Kõvakaanelise kogumiku on koostanud EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli. 256 leheküljele on koondatud 27 autori tekstid – kõned, esseed, artiklid, jutlus –, mis on ilmunud Eesti kultuuriruumi aprillist 2017 kuni veebruarini 2020.
„Need olid kuud ja aastad, mil Eesti rahvas tähistas sajandi möödumist oma riigi sünnist, alates eestlaste esimesest autonoomiast üle iseseisvusmanifesti kuni Vabadussõja lõpetanud Tartu rahuni,“ öeldakse teose sissejuhatuses ja täpsustatakse, et kogumikku saanud tekstid pärinevad selle teekonna kaasteelistelt ning peegeldavad saja-aastase Eesti Vabariigi vaateid meie ajaloole, olevikule ja tulevikule. „Teie käes on subjektiivne ja samavõrra ehe ajastudokument tervest EV 100 loost,“ lubatakse lugejale.
Tekstide autorid on Andres Adamson, Küllo Arjakas, Erkki Bahovski, Eero Epner, Ardo Hansson, Janar Holm, Toomas Hendrik Ilves, Kersti Kaljulaid, Kaido Kama, Merle Karusoo, Toomas Kiho, Margus Laidre, Hellar Lill, Heiki Loot, Helena Lotman, Viivi Luik, Ülle Madise, Rait Maruste, Ago Pajur, Tiit Pruuli, Jüri Ratas, Jaanus Rohumaa, Kadri Tael, Tõnu Tender, Riho Terras, Heiki Valk ja Urmas Viilma.
Kirikuliikmete rõõmuks on autorite ritta valitud ka peapiiskop Urmas Viilma. Tegemist on jutlusega, mille kirikupea pidas Paides vabariigi aastapäeva jumalateenistusel. Jutluse väljavalimist kommenteerib EV100 juhtrühma juht Toomas Kiho Eesti Kirikule antud intervjuus (http://www.eestikirik.ee/oli-mida-tahistada-ikkagi-100/).