Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peterburi Jaani õpetajaks valiti instituudi rektor

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Konstantin Subbotin koos abikaasa Olgaga, kes on võõrkeelte õpetaja ning teenib kogudust organistina, ning poegade Matvei ja Markiga.   Erakogu.

Peterburi Jaani koguduse täiskogu kogunes pühapäeval, 6. novembril, et valida kogudusele uus vaimulik. Kahe kandidaadi seast osutus ühehäälselt valituks Konstantin Subbotin, kes on Ingeri Kiriku Kelto Teoloogilise Instituudi rektor.  

Konstantin Subbotin on sündinud 13. novembril 1986. aastal Cheboksarys. Cheboksary kogudus kuulub Ingeri kiriku Uurali praostkonda, mida üle 20 aasta teenisid misjonäridena Juha ja Anu Väliaho. Juha Väliaho konfirmeeris Konstantini, kui too oli 15aastane ja oli koguduses kirikuteenijaks. 17aastaselt lõpetas Konstantin teoloogia algkursuse ja 18aastaselt sai temast katehheet. Pärast inglise filoloogi ja lingvisti eriala omandamist asus Konstantin õppima Kelto teoloogilisse instituuti. Samal ajal õppis ta ka doktorantuuris lingvistikat ja kaitstud väitekiri käsitles teoloogilist sõnavara. Aastal 2013 sai Konstantin Subbotinist diakon ja 2015. aastal preester. Samast aastast alates teenis ta Uurali praostkonda praostina. 

Huvitav on märkida ajaloolist fakti, et 7. novembril 1880. aastal sai Jakob Hurt Peterburi Jaani koguduse õpetajaks.

Eesti Kirik