Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peterburis tähistati eestlaste kiriku aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pidulik jumalateenistus Peterburi Jaani kirikus.Liliann Keskinen

29. novembril tähistas Peterburi Jaani kogudus kiriku pühitsemise 155. aastapäeva.

Jumalateenistusel jutlustas koguduse diakon Hannu Keskinen, orelit mängis Anton Tšernjajev ning lauluga teenis kaasa koguduse ja Peterburi Eesti kultuuriseltsi segakoor Kaja.
Jutluse aluseks olnud tekst Saamueli teisest raamatust räägib Taaveti kohtumisest Jumalaga. Taavet ütleb, et koos Jumalaga hüppab ta üle müüri. Seda on teinud ka kogudus – kirik on tagasi saadud ning see teenib jälle pühakojana.
Kiriku sisseõnnistamisel 27. detsembril 1860 kõlanud sõnad Luuka evangeeliumist «Tulge, kõik on valmis» kutsusid ka nüüd kirikulisi armulauale.
Pärast jumalateenistust luges EELK rändlaulik Kirsti Malmi ette piiskop Tiit Salumäe tervituse ning Eesti kultuuriseltsi esimees Viiu Fjodorova rääkis koguduse ajaloost. Meenutati siin teeninud vaimulikke ning ka neid, kes aitasid kaasa kiriku taastamisel. Mitmed kunagised talgulised olid kohal selgi piduhõngulisel pühapäeval. Seejärel musitseerisid esmalt Kirsti Malmi ja Miriam Hann ning siis Madara Vilson koos Dina Kaminskajaga.
Õhtu lõppes ühises teelauas, kus peale kohalike maiustuste sai tunda ka kodumaist maitset – kiluvõileibu. Umbes poolesajal peolisel oli võimalus jäädvustada end ka Otepää vallavalitsuselt kingiks saadud külalisteraamatusse. Aastail 1880–1901 koguduse pastorina teeninud Jakob Hurda kaudu sündinud side Otepääga oli sel pidulikul esimesel advendipühapäeval kahekordselt käegakatsutav – Otepää kogudust oli esindamas Laine Peterson.
Liliann Keskinen,
misjonär