Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Petseri kirikut ei anta Ingeri kiriku alluvusse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Petseri2009_f.t.HolloRestaureerimise järel plaanis Ingeri kirik kasutada Petseri Peetri kirikut (fotol) oma tegevuseks Petseris.

Ingeri kiriku taotlusele vastas Pihkva oblasti varade juht Larissa Vassiljeva, et kirik on kohaliku kultuuriobjektina kaitse all ja seda ei kasutata eesmärgipäraselt. Samas ei välistanud Vassiljeva pärast katastrisse kandmist ja kasutusotstarbe muutmist kiriku haldusküsimuse ümbervaatamist.
Venemaa ajaleht Pskovskaja Gubernija (http://gubernia.pskovregion.org/news/lyuteranskaya-cerkov-v-rossii-poprosila-peredat-ey-v-sobstvennost-kirhu-v-pech/) annab teada, et Ingeri kirik on palunud oma esindaja Aleksandr Kudrjavtsevi kaudu anda Petseri Peetri kirik oma haldusalasse.
Petseri Peetri kirik on ehitatud aastatel 1923–1926 eestlaste teenimiseks ja praegugi toimuvad seal eestikeelsed jumalateenistused. Petseri kogudus kuulub EELK koosseisu.
Petseri koguduse hooldajaõpetaja Andres Mäevere kommenteerib Petseri koguduse olukorda ja otsust nii: „Jumalateenistused toimuvad Petseris kord kuus, osalejaid on vähe. Kirikut kasutatakse peamiselt orelikontsertideks, mida korraldavad vene organistid Denis Makhankov ja Dina Ikhina. Nende initsiatiivil on saanud Kriisade orel kontserdikõlblikuks. Ühe faktorina seob eestlasi Petseriga surnuaed. Kiriku andmise üle Ingeri kiriku alluvusse on toimunud pikaajalised läbirääkimised. Nii EELK kui koguduse poolt on olnud nõusolek anda kirik üle Ingeri kirikule. Meedias kajastatu on Vene osapoole vastus selle kohta.“
Vastavalt EELK ja Ingeri kiriku koostööleppele aastast 2011 teenitakse eestlasi, kes elavad Vene Föderatsiooni territooriumil. Seni on Ingeri kiriku alluvuses Venemaal olevatest eesti kogudustest Peterburi Jaani kogudus ja Ülem-Suetuki kogudus. Saab näha, mida toob tulevik Petseri Peetri kogudusele.
Kaido Soom