Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiblipüha läkitus Eestimaa kogudustele

/ Autor: , / Rubriik: Uudis / Number:  /

Armsad vennad ja õed!

Juba aastaid tähistame maikuu esimesel pühapäeval koos Ühinenud Piibliseltsidega, Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega ja kõikide kristlastega piiblipüha. Eesti keeles saab kaunilt öelda, et piiblipüha on pühakirja püha ning see täidab meid tänuga ja rõõmuga. Tänuga pühakirja olemasolu eest ja rõõmuga, et meid on kutsutud andma oma panust Jumala sõna külvitöö heaks.

Sest Jumala kaastöölised oleme meie; Jumala põllumaa, Jumala hoone olete teie (1Kr 3:9).

Täna ja alanud nädalal palvetatakse piiblitöö edenemise pärast kogu maailmas. Maailm meie ümber muutub kogu aeg. Paljude uudiste osas saame aru, et igasugustest otsustest hoolimata ei suuda inimesed sündmusi juhtida. Teist aastat järjest mõjutab meid Venemaa sõda Ukraina rahva vastu koos kõikide majanduslike, poliitiliste ja vaimsete järelmitega. Ebakindlus igapäevaelu osas puudutab meid ja paljudel ei näi olevat kindlustunnet ega lootust.

Siinkohal on olemas Jumala käest tulnud abivahend, Jumala loov sõna. Jumala sõna saab muuta inimesi ja olusid, kui inimesed seda ise soovivad. Meie ülesanne on kanda hoolt selle eest, et inimesed leiaksid Jumala sõna ja saaksid osa selle tervendavast väest. Jumala sõna on see ainus kindel alus, millele rajada oma usk, usaldus, lootus ja armastus. Piibel on Jumala armastuskiri inimkonnale, meie rahvale ning igale inimesele üksikult.

Pühakirja lugemisel on vabastav mõju, kui seda teha võimalikult sageli. Piiblit saab lugeda üksi, pereringis ja kindlasti koguduses, kus pühakirja lugemise juures saadab meid kaaskristlaste toetav süda. Kuid iga lugemise juures on võimalik kogeda, kuidas me saame olla Jumala põllumaa ja kuidas sellel põllumaal Jumal oma vilja kasvatab. Ent meid on kutsutud ka Jumala kaastöölisteks ja sellistena kutsutakse meid Jumala sõna külvitööle eriliselt just tänasel piiblipühal. Mõtlema sellele ülesandele ja otsima seda talenti, mis meile on antud, et tunda ära oma võimalused Jumala sõna külvile kaasa aitamisel. Eesti Piibliselts on tänulik, et on juba 210 aastat võinud jagada pühakirja oma rahvale. 

Pärast Teist maailmasõda ühinesid piibliseltsid 1946. aastal selleks, et rahu ja lootuse sõnaga inimesi aidata. Piibliseltsid toetavad jätkuvalt nii ukraina rahvast kui ka teisi sõjakolletes kannatavaid rahvaid. 

Oleme teinud jõupingutusi selleks, et aidata ahistavates tingimustes elavaid hõimurahvaid. Iga rahvas vajab emakeelset Piiblit. Kõik piibliseltsi tegevusalad vajavad eestpalveid ning ühistegevust piibliseltsi töö teadvustamiseks rahva hulgas ning ainelise toetuse laiendamiseks. Me vajame toetust Piibli uue tõlke tööga edasiminemiseks, materjalide trükkimiseks ning pühakirja jätkuvaks kättesaadavuseks internetis, äppides ja teistel kandjatel.

Aidakem kõiges kaasa sellele, et Jumala sõna loetaks ja sellest õpitaks. Selleks, et Piibel oleks iga Eestimaa inimese käeulatuses!

Jah, teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis on juba olemas – see on Jeesus Kristus. (1Kr 3:11)

Täname teie palvete eest piibliseltside palvepäeval ja kogu aasta jooksul!

Tänagem Jumalat tema ustavuse eest ja palvetagem, et tema juhtimine võiks meid saata aastal 2023! 

Randar Tasmuth

Eesti Piibliseltsi esimees

Jaan Bärenson

Eesti Piibliseltsi peasekretär