Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiskop kirjutati muinasjuturaamatusse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Looming, Uudis / Number:  /

„Olen muinasjuttu kirjutatud, nüüd võin rahulikult pensionile jääda,“ ütleb detsembris emerituuri siirduv piiskop Tiit Salumäe rahulolevalt Eesti Kirikule.

Uue lasteraamatu illustratsioonil on äratuntavad piiskop Salumäe ametirõivad.

FOTO: Lia Salumäe

Hiljuti on raamatupoe lettidele jõudnud Tiiu Randmann-Mihkla lasteraamat „Luna lood. Kivikuninga kuningriik“, mille on illustreerinud fotograaf ja graafiline disainer Höije Rahu. Raamatus on muinasjutt pealkirjaga „Kuninga ja Kuninganna pulmad“ ja lugu vestab, et kõrvalmajas elav piiskop laulatab pruutpaari.

Kirjaniku fantaasia paneb loos saja-aastase haugi abiellujatele sõrmuseid tooma ning piiskop asetab need tulevasele kuningale ja kuningannale sõrme. Laulatustalituse lõpetuseks lööb vaimulik oma kuldse sauaga kolm korda vastu maad, kinnitades abielu kehtivust. Kuidas lugu edasi läheb, saab igaüks ise raamatust lugeda.

Muinasjutu kõrval on fotokollaažist illustratsioon. „Seal on pilt, kuidas piiskop laulatab kuningat ja kuningannat. Piiskoppi on kujutatud selja tagant. Kuldne rüü, mitra ja sau on äratuntavalt minu omad,“ jagab piiskop Salumäe muheledes ja lisab, et raamatu autor pole talle võõras, tegu on kunagise Haapsalu koguduse pühapäevakooli kunstiõpetajaga.

Äsja ilmunud raamat „Luna lood. Kivikuninga kuningriik“ on mõeldud koolieelikutele ja nooremale koolieale. Raamatutegelane Luna suvitab vanaema-vanaisa juures ja seikleb nende aias koos inimkeeli kõnelevate putukate, lindude ja teiste aiaelanikega. Raamatu esitlus toimus 2. detsembril Haapsalu lasteraamatukogus.

Galerii autor: Lia Salumäe

Kätlin Liimets