Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Plussi uus number on pühendatud kogudusele

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Kristliku noorteajakirja Pluss 2020. aasta esimene number on ilmunud, selle keskseks teemaks on „Minu kogudus“.

Julgustav on lugeda Nõmme Lunastaja kirikus toimuvatest noorte ülistus- ja palveteenistustest, mille idee sai alguse kaks aastat tagasi. Õhtute üheks eesmärgiks sai tuua sisuline sõnum noortele lähemale ja muuta neile arusaadavamaks, selgitab Linda Sakala, üks õhtute korraldajaist. 

Tänu neile palveteenistustele hakkavad inimesed sügavamalt mõistma sajandivanuste kirikulaulude võimsaid sõnumeid, selgitavad noored. Ülistusõhtud „Isa juurde“ toimuvad Nõmme Lunastaja kirikus iga kuu neljandal laupäeval algusega kell 18. Infot leiab nende kohta ka Facebookist.

Kuidas kulgeb noortetöö Haapsalu koguduses, sellest kirjutab Rahel Strauss. Lugeda saab ka sealsete noortejuhtide Jaanus Kõutsi ja Mari Kuli mõtteid, millest tahaks esile tõsta ühe: ära ainult räägi armastusest, vaid armasta.

Ajakirja persoonilugu on tehtud luteri kiriku noorima vaimuliku Kevin Kirsiga, kes diakonina teenib Tallinna Kaarli koguduses. Ta ütleb, et „regulaarselt koguduses käies avastame, mis või õigemini kes on see elus edasiviiv väärtus, mida kõik otsivad“. See on tore ja südamlik lugu noormehest, kes ausalt tunnistab, et on praegugi valiku ees, kas pürgida edasi usuteaduse instituudis või jätkata õpinguid poliitika vallas. Loodame, et unistus kaks ala ühendada õnnestub.

Üldharivad on lood apostel Pauluse kaastöölisest Timoteosest, aga ka Jeesuse sõnumitest seitsmele Väike-Aasia kogudusele. Lugeda saab ka lühiintervjuud loodusfotograafi Karl Jakob Toplaanega, hiljuti linastunud filmist „Väikesed naised“, hingehoiuveergu, hinnata küsimustiku abil oma aktiivsust ja teha plaane suveks.

Ajakirja saab tellida misjonikeskusest Tallinnast või lugeda kodulehelt aadressiga plussmeedia.ee.