Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põhjamaade Sümfooniaorkester tuleb kevadiselt romantilise kavaga

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

18. mail kell 19 on Tartu Pauluse kirikus sümfooniakontsert sarjas «Erilisena sündinud».
Solist on Adolfo Gutiérrez Arenas (tšello, Hispaania), dirigent Anu Tali.
Kavas on Brahmsi Akadeemiline avamäng, Dvořaki tšellokontsert ja Schumanni sümfoonia nr 1 «Kevad».
Eesti on rahvusvahelise Põhjamaade Sümfooniaorkestri kohtumispaik. 1997. aastal Anu ja Kadri Tali loodud Põhjamaade Sümfooniaorkestrist on saanud nii kodus kui ka maailmalavadel armastatud kollektiiv. Orkestrit, mida välisajakirjandus on võrrelnud rokkgrupiga, saab näha ja kuulda mais Tallinnas, Jõhvis ja Tartus.
Peadirigent Anu Tali käe all jätkab orkester maailmalavade muusikaliste leidude tutvustamist Eesti publikule ja orkestri ees esineb Hispaaniast pärit Adolfo Gutiérrez Arenas.
Anu Tali: «Meie soov on oma muusikaga innustada märkama, mõistma, aitama, panustama, osa võtma nii inimeste muredest kui ka isiksuse arengust. Juhtida tähelepanu ja tunnustada Eesti teadlaste, õpetlaste, arstide tööd. Suunata nii andekaid kui ka terviserikkega sündinuid, kes igapäevaselt oma elu ja haridustee pärast sõna otseses mõttes võitlevad. Tahame olla «Erilisena sündinud» liikumise juhtlaevaks ja soovime juhtida tähelepanu sellele, et Eesti võimsaim eksport on aju ehk inimene ja tema isiksus ise. Kohtumiseni kontserdil!»