Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil Maata Näkyvissä

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Plussmeedia ajakirjanik Karl Hendrik Bachmann intervjueerib festivali peaesinejat Fire­flighti. Sirli Lend

Novembri kolmandal nädalavahetusel käis Plussmeedia meeskond Turus Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil Maata Näkyvissäl.

Festivalipäevadel sai osaleja kogeda võimsaid muusika­elamusi, näha erinevaid artiste üle kogu maailma, saada osa Soome suurimast luterlikust jumalateenistusest ning kuulata sõnumit.
19. septembril 1984 suri Soome koolipoiss Timo Vainio koolipäeva ajal südameatakki. Aasta hiljem novembris korraldati tema mälestuskontsert, mille teemaks oli «Maata Näkyvissä» (Maa paistab). Sellel osales 120 noort, kes otsustasid ürituse järgmisel aastal uuesti korraldada. Sealt saigi alguse Soome kristliku muusika suursündmus Maata Näkyvissä.
Üritust korraldab SLEY (Soome luterlik evangeeliumiühendus) ning sel aastal kogunes ligi 10 000 Soome noort festivalile juba 31. korda. Kolme päeva jooksul toimunud mitmel suurel kontserdil sai kuulata kümneid artiste Soomest ja välismaalt. Peaesinejaks oli USA bänd Fireflight.
Üles astusid ka alatiseks end Soome publiku südamesse laulnud Juha Tapio, Saraste ja Pekka Simojoki bändiga Exit. Eesti bändidest on festivalil esinenud 2005. aastal Crux.
Juba viiendat aastat osales Plussmeedia meeskond festivalil, mis on üks kolmest laagrist, kus saavad kokku tiimid kolmest riigist ja ajakirjast: Eestist Pluss, Soomest Nuotta ja Venemaalt Võbor. Tiimiliikmete peamiseks ülesandeks oli tutvustada eakaaslastele Nuotta ajakirja ning igaüks sai teha ka videointervjuu artistiga. Kõik videointervjuud on nähtavad Plussmeedia Youtube’is.
Lisaks sellele, et üritusel oli väga tore olla, said kõik ka tihedate päevade käigus suurepärase võimaluse praktiseerida inglise ja soome keelt, algatada rahvusvahelist koostööd, sõlmida uusi sõprussidemeid ning mis kõige tähtsam – jagada rõõmusõnumit. Muidugi ei saa mainimata jätta fantastilist elamust, mida pakub kõrgetasemeline Soome kristlik muusika.
«Maata Näkyvissä oli väga lahe Soome kristlasi ühendav üritus, mis kindlasti innustab noori järgnema rohkem Jee­susele ning arendab kristlikku kultuuri. Meie Plussiga aitasime seal Nuotta ajakirju jagada ja reklaamida. Kui sina, noor, ei ole seal käinud, siis peaksid kindlasti minema,» kirjeldab festivali Plussmeedia meeskonna liige Sander Saard.
Julgen tema sõnu kinnitada – festival on hea meeleolu ja sõnumiga üritus. Võiks ju mõelda, kuidas see festival on aja hammasratastele vastu pidanud. Vastus peitub selles, et kuigi esinejad ja publik on muutunud, on põhisõnum päästest jäänud iga festivali kindlaks vundamendiks.
Hanna Maria Salong