Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põltsamaa koguduse plokkflöödiansambli 20. aastapäev

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Plokkflöödiansambel Suure-Jaani vaimulikul laulupäeval 17. juunil 2017 Suure-Jaani kiriku kõrval tamme juures.
Erakogu 

Selle aasta jaanuaris sai täis 20 aastat, kui Põltsamaa Niguliste koguduses alustas tegevust plokkflöödiansambel.

Jaanuarikuus aastal 1998 sai ajalehekuulutuse kaudu kokku kutsutud grupp täiskasvanud plokkflöödihuvilisi. Olin äsja tulnud Põhja-Saksamaalt Bad Segebergi Maarja kogudusest kirikumuusika praktikalt ja mänginud seal koguduse plokkflöödiansamblis pool aastat. Kogemus oli meeldiv ning kuna sain kingiks kaasa pilli ja hulga noote, oli tahtmine ka Põltsamaal samalaadne ansambel kokku kutsuda.
Kuulutuse peale tuli üheksa inimest. Pille jagada polnud, need olid enamasti isiklikud ning osa pille saime laenata Põltsamaa ühisgümnaasiumilt. Nii me muusikat tegema hakkasime. Juba sama aasta märtsikuus sai kiriklas luuleõhtuga kevade algust tähistatud ja esimesed õpitud lood maha mängitud, paar kuud hiljem koguni koos ühe Soome lauluansambliga kirikus väike kontsert antud.

Esinemisrikas aeg
Rõõm pillimängust ja kooskäimisest ei ole raugenud tänini. Jumal on meie tööd õnnistanud ja käsil on kahekümnes tegevusaasta.
Meil on olnud väga toredaid ja meeldivaid esinemisvõimalusi. Palju oleme mänginud oma koguduse jumalateenistustel ja mitmesugustel koguduse üritustel. Oleme käinud külas Tartu Maarja, Viljandi Jaani, Palamuse, Aegviidu, Kõpu, Kolga-Jaani, Pilistvere, Helme, Suure-Jaani ja Kuu­salu kogudusel, mänginud Soomes kaugel Karjala piiri ääres Ilomantsi kirikus, Tampere ligidal Kangasala kirikus, Kesk-Soomes Suolahti, Huhtasuo ja Jyväskylä kirikus.
Oleme osalenud Viljandis koraalimaratonil, musitseerinud Adavere mõisas, Põltsamaa kultuurikeskuses kohaliku kunstiseltsi aastanäituse avamisel, kiriklas näituse „Rolling Estonians“ avamisel, Põltsamaa Muuseumi 10. sünnipäeva üritusel, Suure-Jaanis ja Põltsamaal Viljandi praostkonna laulupäeva kontsertidel, Viljandi kultuuriakadeemia erialapäevadel, Põltsamaa lasteaias Mari advendiüritusel ja vabariigi aastapäeva aktusel, Viljandi huvikooli Tuju stuudio sünnipäevakontserdil, Siimusti lastekodus jõuluhommikul, Põltsamaa kultuurikeskuse kangakudujate ringi 55. sünnipäeval, Aidu lasteaed-algkoolis advendihommikul, Põltsamaa noortekeskuses Eesti Vabariigi 99. aastapäeva üritusel, EELK Puhja koguduse palvenädala raames Konguta koolis ja Konguta hooldekodus, Põltsamaa raamatukogu tänuõhtul, Põltsamaa Kodus eakatele.
Sel aastal mängime muuseumiöö ajal oma kodukirikus. Suur au oli osaleda ja musitseerida möödunud suvel Suure-Jaani vaimulikul laulupäeval – hommikul kirikus Suure-Jaani muusikafestivali näituse avamisel ja pärastlõunal suurel laululaval koos lastekooridega, kuna helilooja Sirje Kaasik oli spetsiaalselt meie ansamblile kirjutanud ühe lastelaulu saatmiseks seade. Esinemiskutseid on olnud palju enam, kuid võtame neid vastu reaalsete võimaluste piires.

Tulekul on aastapäevakontsert
Plokkflöödimäng on meile meeldiv vaheldus ning hobi meie põhitööde ja tegemiste kõrval. Aastate jooksul oleme koguduse abiga suutnud endale varuda enam-vähem neljahäälse ansambli jaoks vajalikud pillid ning seetõttu alates 2006. aastast oleme saanud mängida neljahäälset muusikat sopran-, alt-, tenor- ja bassplokkflöödil. Repertuaaris on renessanssmuusika, barokkmuusika, polüfooniline muusika eri ajastutest, klassikalise muusika seaded plokkflöödiansamblile, rahvapärased koraaliviisid, koraaliseaded ja palju muud.
Praeguses koosseisus mängivad Liis Arnek sopranplokkflöödil, Tiia Saarmaa altplokkflöödil, Tuuli Jukk tenorplokkflöödil ning ansambli juhendaja Ülle Noormägi bassplokkflöödil.
Pühapäeval, 10. juunil Põltsamaa kirikus kell 16 algaval kontserdil tahame muusikaga avaldada tänu ja kiitust Jumalale ja kõigile inimestele, kes on meie pillimängust rõõmu tundnud ja meid igati toetanud. Kontserdil teeb kaasa Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli plokkflöödiansambel Tõnis Kuurme juhendamisel.
Kui meie oleme plokkflöödimängu huvilised ja asjaarmastajad, siis need noored plokkflöödimängijad, kes ansambli Hortus Musicus kauaaegse liikme, Põltsamaalt pärit Tõnis Kuurme käe all musitseerivad, on peaaegu professionaalsed pillimehed. Rütmipillidel toetab meid Sinne Saar.
„Tänage Issandat, sest tema on hea, sest tema heldus kestab igavesti!“ (Ps 136:1).
Ülle Noormägi