Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põltsamaa piiblikursus on populaarne

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiblikursus liitis inimesi, andis uusi teadmisi ja julgust Piibli uurimisega edasi minema.
Erakogu

Põltsamaa pastoraadis kogunev piiblikursus alustab jaanuari lõpus neljanda lennuga.

Piiblikursuse kolmas lend sai novembrikuu viimasel nädalavahetusel Põltsamaa kirikus EELK Misjonikeskuse piiblikursuse lõputunnistusi. Tunnistuse said 23 õpihimulist täiskasvanut, kes olid kogunenud üheksal korral, kuulates ühtekokku 27 pooleteise tunni pikkust loengut. Loenguid pidasid Eenok Haamer, Jaan Lahe, Urmas Nõmmik, Vallo Ehasalu, Arne Hiob, Peeter Paenurm, Tauno Kibur, Marko Tiitus, Joona ja Helene Toivanen, Reijo Huuskonen (Soome Piibliinstituut).
Kursus oli kolme aasta suurim: 23 kristlast (11 meest ja 12 naist) 13 kogudusest üle Eesti. Esimest korda olid esindatud ka saarlased (Saaremaa Püha Jakobi ja Karja kogudusest) ning samuti nelipühilased (Viljandi ja Tartu kogudusest). Keskmiseks vanuseks kujunes 51, noorimad olid 23aastased ja eakaim 72aastane.
Nii nagu eelnevatelgi aastatel, jäädi kursusega väga rahule. Rahul oldi lektorite, toitlustamise, majutuse ja kogu korraldusliku poolega. Jätkuvalt toodi kõige enam esile ühtse osaduse tunnet, mis pani iga kord ootama ja igatsema järgmist kohtumist.

Mõned väljavõtted tagasisidest
Kalev (Juuru Mihkli kogudus): Olen väga tänulik, et sattusin siia kursusele, samuti olen tänulik selle osaduse eest – inimeste eest, kes on tulnud siia üle Eesti, olen tänulik tarkuseterade eest, mida väga head lektorid on meile jaganud.
Liivia (Rakvere Kolmainu kogudus): Olen tulnud Jumala juurde muusika kaudu. Piibli uurimine on mind alati huvitanud. Ei ole aga täpselt teadnud, kuidas seda huvi rahuldada. Siit kursuselt olen saanud julguse edasi õppima minna. On tekkinud suurem nälg Jumala sõna järele, teadmiste järele, mis selle taga kõik on. Soovin seda oma südamesse veel rohkem saada. Tänan Jumalat selle osaduse eest, kõigi nende toredate inimeste eest. Kui muidu tunnen ennast kammitsetuna, siis siin läheb kõik justkui seest vabaks!
Ann (Viimsi Püha Jaakobi kogudus): Minu suguvõsas on olnud kolme põlvkonna jooksul mitmeid väga hinnatud ja tuntud kirikuõpetajaid. Tundsin, et ka mina peaks ennast selles valdkonnas rohkem harima. Ma ei kujutanud aga hästi ette, kas mul jätkub tahtejõudu UIs kolm aastat teoloogiat õppida. Aga nii kui ma siia kursusele tulin, tekkis minus tohutu suur huvi piibliteaduste vastu. Olen tänulik selle eest, et nüüd õpingi sügisest usuteaduse instituudis luterlikku teoloogiat. Ei ole sõnu, et seda suurt tänutunnet väljendada. Tänu olgu Jumalale teie kõigi eest!
Urve (Püha Jakobi kogudus Saaremaal): Olen väga tänulik selle kursuse eest. Minu jaoks on siin veedetud aeg olnud väga hinge kosutav, kuna ma igapäevaselt teen tööd sotsiaalmajas väikeste lastega. Siit sain nii palju jõudu edaspidiseks ja siin ma tõesti suutsin end välja lülitada ja keskenduda loenguteemadele. Andsite mulle kõik väga palju jõudu ja tuge. Eriliselt emotsionaal­ne oli igakuine sünnipäevalaste meelespidamine laulmise ja kallistamisega. See on olnud väga tore ja meeldiv aeg.
Uhkusega võib öelda, et koguni kolm kursuslast (Ann Tamme, Aare Rüütel, Reigo Rannu) alustasid septembris õpinguid EELK Usuteaduse Instituudis kolme juba eelnevalt õppima asunud Põltsamaa piiblikursuse vilistlase kõrval. Jumal on meid õnnistanud!
Lõpetuseks anname teada, et Põltsamaa piiblikursuse IV lend alustab jaanuari kolmandal nädalavahetusel, s.o 19.–20. jaanuaril. Kõikidel huvilistel palume ennast registreerida hiljemalt 12. jaanuaril aadressil: kalle@valgemaja.ee. Lisainfo tel 501 2325.
Kalle Kõiv,
piiblikursuse koordinaator