Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põlva koguduse pühapäevakool lõpetas õppeaasta

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kevad on koolilõpetamiste aeg, samuti lõpetavad õppeaasta EELK koguduste juures vabatahtlikul tööl põhinevad pühapäevakoolid.

Põlva koguduse pühapäevakooli õppetööle pandi pidulik punkt 1. nelipühal, mil meenutati möödunud õppeaastat ristsõna lahendades ning mängides. Õpetajad Ave Kägo ja Teele Nigola andsid kohaletulnutele tunnistuse ning saatsid õpilased hea tänusõnaga suvepuhkusele.
Aasta on olnud tegus ja tunde peetud igal pühapäeval pärast jumalateenistust. Ka pakaselised ilmad ei ole takistanud kohaletulemist. Põlva kesklinnas, ajaloolise pastoraadimaja III korrusel, ootab lapsi soe tuba ja õpetajad, kellel on alati midagi uut varuks. Suurim projekt on olnud jõulunäidend «Meile on sündinud Päästja», milles igaüks sai just endale meelepärast rolli kehastada ning ajas paar tuhat aastat tagasi rännata.
Vaadates tagasi möödunud õppeaastale, saame rõõmuga tõdeda, et tasapisi on koolis osalevate laste arv kasvanud. 2015/16. õppeaastal osales tundides aktiivselt 15 last, kellest noorim kuue- ning vanim 12aastane.
Lisaks praegustele õpilastele, kes jätkavad õppetööd uuel õppeaastal, on kooliga võimalik liituda kõigil uutel huvilistel kogu järgmise õppeaasta vältel. Selleks pole tarvis teha muud, kui tuleb kohale tulla.
Ka suvel on lastel võimalus ühiselt aega jagada. 30. juunist 2. juulini leiab aset Võru praostkonna lastelaager, mis toimub Läti piiri ligidal Krabi külas Võrumaal. Selleaastased tegevused on kantud sõnumist «Meie Jumal on halastaja». Laagrilised saavad osa piibli- ja laulutundidest, maastikumängust, joonistamisest, meisterdamisest ja muust põnevast. Info laagri kohta tel 5564 0006 (Eveliin Sillakivi) või Põlva koguduse kantseleist.
Praostkonna misjoninädala raames 14.–21. augustini korraldatakse praostkonna eri paigus lasteüritusi, näiteks saab 20. augustil näha Põlva linnas pealinnast kohale tulnud nukuteatri Talleke nukuetendust. Juba veidi suurematel on võimalus osa võtta loovuslaagrist Life 17.–21. augustini Põlva ühisgümnaasiumis.
Ave Kägo