Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Poole sajandi sündmus Põltsamaal 

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

9. septembril pühitseti Põltsamaa kiriku uued vaibad ja soojustustööd. Talituse pidas rahvast täis kirikusaalis piiskop Joel Luhamets.

Lahti rullimist ootavad vaibad. Altaris on piiskop Joel Luhamets (paremal) ja Markus Haamer. Väino Valdmann


Vaipu on kootud ligi kuus aastat. Pikad vaibad said valmis küll juba 2021. aastal ja jäid kirikusse altaritrepi vaipade valmimise ootele. Nüüd saab kõik need korraga kasutusele võtta.  
Eelmised vaibad teenisid kirikut 60 aastat, olles põrandal 1957. aastast. Loodame uutelegi pikka iga. Et vanad vaibad olid kohalike naiste tehtud, sooviti ka uute valmistamisse kaasata oskajaid käsitöölisi. Selle mõtte pani liikuma Vilja Roots, kellele jäid silma kulunud ja kohati katki läinud vaibad, mida ei saanud enam korda teha. Ta jagas mõtet uutest põrandakatetest teiste käsitöölistega. Koguduse liige Kersti Pook võttis mõttest kinni. Töö keerukus oli vaiba pikkus. Probleemiks kujunes, kuidas 27 meetrit ühes jupis kududa, kui suureks läheb vaiba rull. Selle töö jaoks tuligi teha spetsiaalsed kangasteljed, mille valmistas Kersti abikaasa Guido Pook.  
Otsustasime vaiba motiivid jätta samaks. Pikkade vaipade põhisümbol on kett vaiba servas, mis sümboliseerib koguduse või kiriku ühtsust ja tugevust ning suunab mõtlema koguduseliikme vastutusele. Altaritrepi kolmel astmel on iga tasand eri sümboliga. Esimesel usu sümbolina rist, teisel lootust tähistav ankur ja kolmandal süda, mille sõnumiks on armastus.  
Samal nädalavahetusel võõrustasime ka oma sõpruskoguduste Kangasala ja Ilomantsi 47 külalist. Oli rõõm üle anda kuuele külalisele EELK koostöömedalid pikaajalise koostöö ja mitmekülgse toetuse eest. 
Põltsamaa kirik on 1959. aastast alates olnud ka talvel mõnus ja soe jumalasõna kuulamiseks. Küttesüsteeme on uuendatud vastavalt vajadusele. Eelmisel aastal uuendasime küttetrassi, mis tuleb üle lossihoovi Felixist. Kevadel sai valmis soojasõlm ja nüüd soojustasime lae. Sellega seonduvalt loodame edaspidi kiriku kütmisega vähem vaeva näha. Mahuka töö eestvedaja oli juhatuse liige Leo Tõnson.  


Markus Haamer 
EELK Põltsamaa koguduse õpetaja