Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pooled tornikesed on tänu annetustele restaureeritud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tellingud kiriku ääres annavad tunnistust käimasolevast tööst. Rita Puidet

Viljandi Pauluse kirikul on lisaks suurele tornile veel tosin väikest torni, mis olid aja jooksul sattunud hävimisohtu. Nüüd on pooled pikihoone tornikesed restaureeritud.

Kui hiljuti Viljandis käisin, hakkasid Pauluse kiriku juures silma tellingud. Käsil oli tornikeste restaureerimine. 150aastasel kirikul on kokku 12 väikest tornikest, mille halvast olukorrast ja võimalikust allakukkumisest on juttu olnud ehk kümmekond aastat. Tornikestest neli paiknevad kellatorni ümber ja nendega muret ei ole, küll aga pikihoone põhja- ja lõunaküljel asuvatega.
Koguduse õpetaja Allan Praats ütleb, et möödunud aastal tehti korda üks põhjapoolsel viilul asuv tornike, sel aastal kolm lõunakülje tornikest. Kui Jumal lubab, jätkatakse järgmisel aastal tööd.
Restaureerimist toetasid muinsuskaitseamet pühakodade riikliku programmi kaudu ning riigikogu liikmed Helir-Valdor Seeder ja Helmen Kütt riigieelarvest, AS Elektrum, koguduse liikmed Anne Bunder ja Maie Salumets jt. Eriline tänu kuulub aga Austraalias elavale eestlasele, Viljandi lähedalt Orikalt pärit ettevõtjale Karl Treffnerile, kes on Tartus tegutsenud pedagoogi ja kultuuritegelase sugulane.
See, et tornidega järgmisel aastal ühele poole saadakse, on optimistlik suhtumine. Halvemal juhul tuleb järelejäänud töö jagada kahe aasta peale. Annetuse Viljandi Pauluse kogudusele tööde jätkamiseks saab teha kontole EE191010302007152005 SEBs või EE132200221039206829 Swedbankis.
Rita Puidet