Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Praoste oodatakse misjonikonverentsile

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Praost Kaido Saak. Erakogu.

Missiot korraldav toimkond arutas möödunud nädalal konverentsiga seotud teemasid.

Teadaolevalt peaks augustis, mil tähistame Eesti taasiseseisvumist, toimuma missio „Rõõm vabadusest“, millega märgitakse ka 30 aasta möödumist esimesest missiost. Nagu tavaks saanud, peetakse missio raames konverents. Konverentsi pealkiri on veel sõnastamata, aga seegi peaks nädala pärast toimuval koosolekul otsustatama.

Oluline on muidugi mõtestada konverentsi sisuline pool, täpsustada ettekandjad ja käsitletavad teemad. Lääne praost Kaido Saak on missiole osalema kutsunud kõik EELK praostid, sõnab misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru. Praostidele ja igast praostkonnast vähemalt kolmele delegaadile pakutakse 21. augustil praktiliseks tegevuseks osalemist misjonikonverentsil.  

Tänavusel konverentsil ongi keskmeks kogukond ja praostkond. Korraldajad on eesmärgiks seadnud, et iga praostkond analüüsiks ja sõnastaks rühmatööde käigus enda jaoks olulised misjoniteemad. Abi selleks saab eelnevatest ettekannetest, mida peavad Randar Tasmuth, Liina Kilemit, Ingmar Kurg ja Anneli Neame. Kuigi uuringu „Elust, usust ja usuelust“ kokkuvõtted alles selguvad, saab kuulda sellestki. Ülikooli usuteaduskonna magistrandilt Robert Bunderilt on praktilise sisuga ettekanne, mis annab ülevaate koguduste sõnalistes aruannetes sisalduvast misjoni ja evangelisatsiooni valdkonnast. Konverentsiks plaanitud neli tundi mööduvad kiiresti, lubab Reinaru.

Muidugi on missio raames kontsert, peajumalateenistus peetakse Haapsalu linnuse õuel, aga jumalateenistused toimuvad ka praostkonna kogudustes. Huvipakkuvat peaks leidma igaüks, kellele jumalasõna armas on.

Rita Puidet