Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Püha Tool määras uue apostelliku nuntsiuse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

UntitledEestile määrati uus apostellik nuntsius, Tema Ekstsellents peapiiskop Petar Rajič (fotol).

Rooma-Katoliku Kirik Eestis annab pressiteates teada uue apostelliku nuntsiuse määramisest. Püha Tool tegi 6. augustil teatavaks, et uus apostellik nuntsius Eestis on Tema Ekstsellents peapiiskop Petar Rajič, kes hakkab resideerima Leedus Vilniuses.
Ühtlasi on ta diplomaatiline esindaja ka Leedus ja Lätis. Apostellik nuntsius on paavsti diplomaatiline esindaja riikides, millega Pühal Toolil on ametlikud diplomaatilised suhted. Ta vastab erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametiastmele. Apostelliku nuntsiuse tegevusaeg on viis aastat. Püha Tool on esindatud 180 riigis.
Peapiiskop Petar Rajič on sündinud 12. juunil 1959 Kanadas Torontos. Preestriks ordineeriti 1987 Trebinje-Mrkani piiskopkonnas. 2. detsembril 2009 nimetati ta Sarsenterumi titulaarpiiskopiks. Rajičil on doktorikraad kanoonilises õiguses. Ta on olnud Püha Tooli teenistuses alates 1. juulist 1993 ning nimetatud apostellikuks nuntsiuseks Jeemenis ja Araabia Ühendemiraatides ning Angolas. Ta on töötanud varem apostellikus nuntsiatuuris Leedus ja Iraanis ning Vatikani Riigisekretatuuris. Petar Rajič räägib horvaatia, itaalia, inglise, prantsuse ja portugali keelt.
Eesti Kirik